Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Można zaoszczędzić na składce zdrowotnej. Trzeba się jednak pospieszyć

157
Podziel się:

Jeśli przedsiębiorca zrobi przelew do ZUS jeszcze w grudniu, skorzysta z ulgi w PIT. W przyszłym roku już jej nie będzie — pisze "Rzeczpospolita". Dzięki temu można będzie zaoszczędzić ponad 300 zł. Przedsiębiorcy muszą jednak pamiętać o jeszcze jednej rzeczy.

Można zaoszczędzić na składce zdrowotnej. Trzeba się jednak pospieszyć
Składka zdrowotna opłacona w styczniu 2022 roku za grudzień 2021 roku nie będzie już podlegała odliczeniu (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Dziennik przypomina, że wchodzący w życie z początkiem roku Polski Ład zakłada, że składek zdrowotnych nie odliczymy już od podatku. "Dotyczy to też składki za grudzień 2021 r. opłaconej w styczniu 2022 r. Przedsiębiorcy, którym zależy na uldze, powinni więc pospieszyć się z przelewem do ZUS. Jeśli zapłacą składkę zdrowotną za grudzień jeszcze w tym roku, odliczą ją od PIT" - wyjaśnia gazeta.

Dodaje, że obecnie przedsiębiorcy płacą składkę w stałej kwocie - 381,81 zł miesięcznie. Z tego 328,78 zł można odliczyć od podatku i właśnie taką kwotę można zyskać, robiąc przelew jeszcze w grudniu.

Zobacz także: Zyskasz, czy stracisz na "Polskim Ładzie"? Policzyliśmy to

Ostatnia szansa na odliczenie składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy muszą jednak pamiętać o jednej rzeczy. "Wszystkie składki, także na ubezpieczenia społeczne, trzeba płacić razem, na jedno konto. Tak też należy zrobić w grudniu. Jeśli opłacimy samą składkę zdrowotną, ZUS rozłoży otrzymaną kwotę na poszczególne zobowiązania" - pisze "Rz".

Zaznacza jednocześnie, że jeśli przedsiębiorca ma zaległości wobec ZUS, wówczas będzie problem z odliczeniem. "Grudniowa wpłata zostanie bowiem w pierwszej kolejności zaliczona na ich poczet" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(157)
Polak
2 lata temu
polski Ład ? Chańba dla przymiotnika : "polski". To łupienie tych, którzy Byli szansą dla ratowania gospodarki: DLA PRZEDSIĘBIORCÓW !!! Dla elektoratu wymodzono zniżki na podatkach i ..... gigantyczne wzrosty cen i słabość gospodarki. Ile można poświęcić dla głosów i kolejnych czterech (dwóch??) lat , tego, no .......
księgowa
2 lata temu
Emeryt mający 2000 pln emerytury brutto dostanie 141 pln dodatkowo w wyniku powiększonej kwoty wolnej od podatku a odda 180 pln składki zdrowotnej i powinien się cieszyć, że państwo polskie dba o emerytów, dając im aż tyle kasy :) Wcześniej płacił 25 pln składki zdrowotnej. Żaden emeryt nie zyska.
Grześ
2 lata temu
Policzyłem. Żaden emeryt nie zyska na polskim ładzie. Bo różnica strat wypływająca z nowej składki zdrowotnej jest wyższa w każdym przypadku od zysku wynikającego z niepłacenia podatku . Mydlą ludziom oczy Propagandą.
rozgoryczona ...
2 lata temu
Przeżyłam 76 lat, ale takiego wysypu podatków za mojego życia nie było. A rząd kłamie, ile to emeryci zyskają..... to kłamstwo z w żywe oczy!!! Preferuje się tych, którym pracować się nie chciało... Przepracowałam 46 lat pracując do 70 toku życia, i po co mi to było? Chciałam mieć godziwą emeryturę Harowałam ostatnie lata niemal na kolanach, a teraz w podzięce rząd obniżył mi emeryturę o 162 zł miesięcznie. Realizuje się zasadę " po równo i po gówno ", W żadnym państwie prawa nie odbiera się praw nabytych, Zabiera się jednym by dać drugim, nie zważając na to, że nie zawsze na to zasłużyli. To nie jest ład - to polski nieład.Nawet waloryzacja marcowa nie wyrówna mi tej straty. To najgorszy rząd jaki przeżylam. Jedną ręką daje o drugą odbiera. Mam tylko nadzieję, że to jego ostatnie podrygi. I nie mydlcie nikomu oczu, że skorzysta 2/3 emerytów bo tak nie jest
ZK590
2 lata temu
czyli bez matactwa i kręcenia po Nowym Roku składka zdrowotna to strata.
...
Następna strona