Notowania

Niemal 300 mln zł strat w budżecie. CBŚP zatrzymało 6 osób

Zorganizowana grupa przestępców oszukała państwo na ponad 292 mln zł. Straty te wynikają niezapłaconej akcyzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP)
Policjanci zabezpieczyli nieruchomości, samochody oraz gotówkę o łącznej wartości ponad 2 mln zł. (Fot: Policja.pl)

6 osób zatrzymanych, z czego 2 z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą – to efekt wspólnego śledztwa CBŚP, KAS, SG i Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledztwo dotyczące nielegalnego handlu suszem tytoniowym prowadzone było od 2016 roku. Polscy śledczy działali w porozumieniu z niemiecką służbą celną we Frankfurcie nad Odrą, ponieważ na trenie Niemiec znajdował się magazyn, gdzie był przechowywany susz – wynika z informacji CBŚP.

Przestępcy wykorzystywali działalność kilku firm, aby wykazywać fikcyjne wewnątrzwspólnotowe dostawy suszu tytoniowego. Tym sposobem, jak wynika z ustaleń CBŚP, na rynek Polski trafiło łącznie ponad 500 ton nielegalnego surowca.

Policjanci zabezpieczyli nieruchomości, samochody oraz gotówkę o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Dwóm podejrzanym przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą mającą na celu oszustwa podatkowe i przestępstwa skarbowe, pranie pieniędzy.

Pozostałym czterem, w tym obywatelowi Ukrainy, zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstw skarbowych – wylicza CBŚP.

Funkcjonariusz Straży Granicznej, który miał brać udział w procederze, usłyszy zarzut korupcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cbśp, policja, akcyza, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2019

Abc2/292 milionów nieźle ciekawe gdzie reszta tej sumy. Dostaną po 5 lat wyjdą za dobre sprawowanie po 3 latach i można sobie spokojnie żyć. Uzyskany … Czytaj całość

19-06-2019

Twój nickIle z tego wróci do Państwa? Skok stulecia i 8 milionów. Wszyscy siedzą i niewiadomo gdzie są pieniądze. Panie Ziobro! Czy to tak ciężko z nich … Czytaj całość

18-06-2019

kilbzdety.moze miliard niezaplaconej akcyzy.im wiekszy tytul tym wieksze premie.

Rozwiń komentarze (6)