Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Nowe zwolnienie z podatku nie dla wszystkich rodziców

27
Podziel się:

Jeśli nie masz etatu, zlecenia albo firmy, nie skorzystasz z ulgi w PIT dla wielodzietnych rodzin - pisze "Rzeczpospolita".

Nowe zwolnienie z podatku nie dla wszystkich rodziców
Wielu rodziców nie skorzysta z nowego zwolnienia z podatku - pisze "Rz" (Adobe Stock, marcinm111)
bESiuoad

Jak czytamy, w ramach Polskiego Ładu rodziny 4+ będą mogły liczyć na zerowy PIT. "Ale rodzice, którzy liczą na to, że w przyszłym roku nie będą musieli nic płacić fiskusowi, mogą się mocno rozczarować" - zauważa dziennik.

Nowe zwolnienie z podatku nie dla wszystkich rodziców

Marek Gadacz, doradca podatkowy z Andersen Tax & Legal wyjaśnia, że z nowej ulgi nie skorzystają m.in. zarabiający na wynajmie, umowach o dzieło, prawach autorskich, kontraktach menedżerskich czy członkowie zarządu z powołania.

Ulgi nie dostaną też osoby mające tylko zyski ze sprzedaży akcji, mieszkań czy żyjący z dywidend
bESiuoaf

– wylicza ekspert

Okazuje się bowiem, że nową ulgę podatkową otrzymają tylko rodzice mający przychody z etatu, zlecenia bądź z działalności gospodarczej. "Będzie też limit zwolnienia – 85 528 zł przychodów rocznie. Obecnie Polskim Ładem zajmuje się Senat" - pisze "Rzeczpospolita".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiuoaG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Aska
miesiąc temu
ile jeszcze wyjdzie tych poukrywanych sposobów zwiększania podatków pod pozorem zmniejszania? ciemny lud to kupi? obecna partia jest chyba najgorsza pod tym względem od czasów wczesnej komuny z lat 50
m-53
miesiąc temu
Tyle piszą i piszą o tej nowej uldze a ja ciągle nie wiem czy skorzystamy. Żona i ja pracujemy a więc spełniamy warunek dzisiaj poruszony w artykule. Też dość niejasno. Bo artykuł jak zwykle w formie szczucia jednych na drugich a nie w celu wyjaśnienia co, jak, dla kogo. A przecież to portal podobno finansowy. Z naszej czwórki dzieci tylko trójka się jeszcze uczy. No i ????????????
Polak
miesiąc temu
Dziwnym trafem jeszcze żaden rząd nie zadbał o Nasze Społeczeństwo tak sobie tylko o siebie a to przy okazji ktoś skorzystał i takie mamy Partie Polityczne wstyd z jakich ludzi oni pochodzą że tak kłamia i się nie wstydzą
bESiuoaH
Kolo
miesiąc temu
Co z podatkiem od emerytur powyżej 5 tys, dlaczego emeryci z długim stażem maja stracić. Proponowany algorytm ochroni ludzi na etacie a co z emerytami
Wiesia
miesiąc temu
Jeżeli kazdy płaci podatki to powienien korzystać z takim samych ulg!Spełniasz warunki-masz ulgę,a nie dzielimy na lepszych i gorszych.
...
Następna strona