Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Oni najwięcej skorzystają na zmianach. Mimo to nie uciekną od podatków

34
Podziel się:

Od tygodni rząd mówi o "historycznej obniżce podatków". Ale nawet dla największych beneficjentów Polskiego Ładu nie będzie zupełnej wolności od danin publicznych - pisze "Rzeczpospolita".

Oni najwięcej skorzystają na zmianach. Mimo to nie uciekną od podatków
Nawet ci, którzy najwięcej skorzystają na Polskim Ładzie, nie będą wolni od publicznych danin - pisze "Rz" (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bESqvPRx

Jak czytamy, choć z rządowych komunikatów można wywnioskować, że od 2022 r. dla niektórych osób Polska stanie się podatkowym rajem, to na sprawę trzeba spojrzeć chłodniejszym okiem. Eksperci przypominają, że nawet dla największych beneficjentów Polskiego Ładu nie będzie zupełnej wolności od różnego rodzaju podatków.

Np. w przypadku osób zarabiających na poziomie płacy minimalnej, tj. ok. 3010 zł, zaliczki na podatek mogą być zerowe lub bliskie zera, jednak pracodawca potrąci z pensji składkę zdrowotną - ok. 233 zł miesięcznie.

Zobacz także: Zyskasz, czy stracisz na "Polskim Ładzie"? Policzyliśmy to
bESqvPRz

Zerowe podatki to mit

"Rz" zwraca uwagę, że składka zdrowotna, która nie będzie podlegała jak dziś odliczeniu od podatku, "stanie się nowym podatkiem". "Dotychczas pomniejszała PIT, więc była niewidoczna. Teraz ujawni się, bo zmniejszy korzyści, jakie dadzą nowe ulgi i podniesienie kwoty wolnej" - zaznacza dziennik.

"Rz" ocenia, że atrakcyjnie wygląda nowa ulga dla rodzin z czwórką i więcej dzieci. "Każde z rodziców będzie mogło zarobić do 85 528 zł bez PIT oraz skorzystać z podwyższonej do 30 tys. zł kwoty wolnej. To oznacza brak podatku przy zarobkach do 115 528 zł. Dla małżonków, którzy rozliczają się wspólnie, kwota bez PIT wyniesie 231 056 zł. Małżonek powinien jednak zawiadomić pracodawcę, że jest uprawniony do ulgi, by ten uwzględnił to w kalkulowaniu wysokości zaliczek. Ale i tak nie spadną one automatycznie do zera" - pisze gazeta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESqvPSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Robert
miesiąc temu
Okradanie emerytów przez PiS staje się faktem i ludzie to widzą że za ciezką pracę dostaje się w podzięce 9% podatku zdowotnego
Adzin
miesiąc temu
W świecie ślepców ,jednooki jest królem
Emerytka 2021...
miesiąc temu
Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa. Na jakiej podstawie prawnej ten złodziejski rząd chce zabrać mi prawa nabyte do wypracowanej przeze mnie Emerytury!!!!!! Jakim prawem!!!! Sobie dali podwyżki nawet 60%,a mnie będą okradać!!!! Morawiecki i pozostali działacze pisowscy nie macie prawa mnie i innych emerytów okradać. Nie macie prawa. Czy to jasne??? Prościej nie można. Wara od mojej emerytury!!! Wara
bESqvPSb
Yaa
miesiąc temu
Realna obniżka jest wtedy, gdy suma wpływów z podatków do budżetu będzie mniejsza, przy tej samej podstawie opodatkowania. Mowa tu o sumie wszystkich podatków, a nie o wybranych grupach. Dopóki tak nie jest, to podatki sumarycznie się zwiększają, chociaż rzeczywiście jacyś wybrańcy zapłacą mniej.
Emeryt
miesiąc temu
Dziwne, że na tym nowym ładzie skorzystają tylko najubożsi emeryci i renciści, natomiast bogacze /ponad 5000 zł brutto/, muszą sfinansować tym ubogim podwyżki. Czyli tak jak Janosik, zabrać bogatym i oddać biednym. To rzeczywiście wymagało wysiłku intelektualnego. I po co namawiali emerytów do dalszej pracy???
...
Następna strona