Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZI
|

PIT 2020. Na nadpłacony podatek będzie trzeba poczekać

11
Podziel się

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w tym roku również będą musiały wypełnić zeznanie podatkowe samodzielnie. Na zwrot podatku przyjdzie im poczekać.

PIT 2020. Na nadpłacony podatek będzie trzeba poczekać
Przedsiębiorcy poczekają na zwroty z podatku. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)
bDBdmFTV

Mimo kryzysu, który dotknął wielu przedsiębiorców, resort finansów nie ma zamiaru przyspieszać zwrotu nadpłaconych podatków - podaje "Rzeczpospolita".

– Niestety, żadna z ustaw antykryzysowych nie zmienia zasad rocznego rozliczenia. Nikt nie pomyślał, że przedsiębiorcy chcą jak najszybciej odzyskać swoje pieniądze – mówi gazecie Konrad Turzyński, doradca podatkowy, partner w kancelarii KNDP.

Na pieniądze będzie trzeba poczekać przynajmniej do marca. Na wykonanie przelewu urzędy skarbowe mają 3 miesiące w przypadku deklaracji papierowych i 45 dni przy zeznaniach online.

bDBdmFTX
Zobacz także: Rozliczenie PIT 2021. Przedsiębiorcy wciąż poza programem. Kościński: życie pokazało inaczej

Terminy dla wszystkich będą jednak liczone od 15 lutego, bo wtedy zeznania wypełnione przez urzędników, w usłudze "Twój e-PIT" dostaną m.in. pracownicy, zleceniobiorcy czy wynajmujący mieszkania.

Przedsiębiorcy znów zeznania będą musieli wypełnić sami, choć od dwóch lat władze zapowiadają, że usługa "Twój e-PIT" będzie rozszerzona.

bDBdmFUd
bDBdmFUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Karol
2 tyg. temu
Na zwrot podatku trzeba będzie poczekać ale mandat i ściągnięcie kasy z konta odbędzie się natychmiast. I to dla dobra obywateli jak to mówi PiS.
jaa
2 tyg. temu
Wysokie podatki, coraz to nowe pomysły na nie, nowe regulacje (podatek bankowy, płaca minimalna, zakaz handlu w niedziele, podatek handlowy, cyfrowy, od cukru, od mięsa itp.) doprowadzą do upadku niejednej firmy i utraty pracy przez wiele osób oraz wzrost cen. Studenci nie mogą sobie dorobić w weekendy. Zaczną kraść? Ludzie muszą zrozumieć, że wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy wybranych polityków, bo oni nam niewiele pomogą. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.
RrKrytyk
2 tyg. temu
Te coraz to nowe pomysły nie służą Polakom mam wrażenia ,że ktoś pracuje na akord i bierze za to grubą kasę a ludzie maja coraz większy mętlik w głowie. Oj PIS chyba przez te pomysły pożegna się z władza. Gdzie ta wolność gospodarcza???????
bDBdmFUz
bubu24
2 tyg. temu
Skoro przedsiębiorcy i tak musza sami wypełniać roczne PITy, to dlaczego nie mogą się rozliczyć przed 15 lutego ? Można zrozumieć, ze dotyczy to pracowników, bo do skarbówki muszą najpierw wpłynąć informacje od pracodawców/płatników, ale przedsiębiorców nie powinno to dotyczyć.
czako
2 tyg. temu
Radzę likwidować konta z banku bo np.za mandaty ściągana kwota będzie natychmiast.