Trwa ładowanie...
bEhBSdxN

Notowania

Pit 2021 – Wszystkie wiadomości

Polski Ład ma być życzliwy dla małżonków. Uwaga! Istotna zmiana
95
19.05.2021 6:39

WIADOMOŚCI
 / 
Polski Ład ma być życzliwy dla małżonków. Uwaga! Istotna zmiana

Planujący ślub i wspólne rozliczanie się z podatków dostali od rządzących prezent. Wspólne zeznanie PIT będzie można złożyć już za rok zawarcia małżeństwa, a nie dopiero w kolejnym po ślubie.

Money. To się liczy. Ostatnie dni na rozliczenie PIT. Pamiętaj o tych ulgach
6
27.04.2021 9:09

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Ostatnie dni na rozliczenie PIT. Pamiętaj o tych ulgach

Dziś w programie pytamy, jak najlepiej rozliczyć się z fiskusem. Gościem będzie Arkadiusz Jedynak, dyrektor Departamentu Poboru Podatków Ministerstwa Finansów. W drugiej części o problemach branży pogrzebowej mówi Marek Cichewicz, właściciel zakładu pogrzebowego Bongo i wiceprezes Światowej Federacji Firm i Organizacji Pogrzebowych FIAT-IFTA. Zapraszamy od 9.15.

PIT 2020. Korekta zeznania podatkowego. Kiedy i jak ją złożyć?
20
27.04.2021 8:29

PIT
 / 
PIT 2020. Korekta zeznania podatkowego. Kiedy i jak ją złożyć?

Szybkie wypełnianie PIT-a może skutkować błędami. Co wtedy? Jeszcze nic straconego. Jeżeli przez pomyłkę zaniżyłeś swoje przychody lub zawyżyłeś koszty, to masz szansę na poprawki. Wystarczy złożyć korektę deklaracji podatkowej. I nie warto z tym zwlekać.

PIT 2020. Kara za niedopełnienie obowiązku może zaboleć. Nawet kilkanaście tysięcy złotych
66
27.04.2021 8:28

PRAWO
 / 
PIT 2020. Kara za niedopełnienie obowiązku może zaboleć. Nawet kilkanaście tysięcy złotych

14 tysięcy złotych dla tych najmniejszych i nawet kilkadziesiąt milionów dla gigantów. Brak rozliczenia podatku może mieć bolesne konsekwencje, szczególnie że w tym roku zmieniają się w tej kwestii przepisy. A zegar tyka. Na złożenie PIT-a masz czas do końca kwietnia.

Dodatkowy próg podatkowy? Niemal połowa Polaków jest "za"
657
20.03.2021 10:16

PIT 2021
 / 
Dodatkowy próg podatkowy? Niemal połowa Polaków jest "za"

Progi podatkowe zasadniczo nie zmieniają się w Polsce od ponad dekady. Czy zatem sensowne byłoby wprowadzenie kolejnego, wysokiego progu dla najlepiej zarabiających? Okazuje się, że takie rozwiązanie podoba się niemal połowie Polaków.

bEhBSdxP
Chcesz się rozliczać ryczałtem? W poniedziałek upływa termin
4
22.02.2021 9:39

RYCZAŁT
 / 
Chcesz się rozliczać ryczałtem? W poniedziałek upływa termin

W poniedziałek upływa termin deklaracji formy opodatkowania. Od tego roku większa grupa przedsiębiorców może rozliczać się ryczałtem.

PIT 2021. Rząd zachęca do rozliczania się z podatków na niedziałającej platformie. Nawet się nie zalogujesz
43
15.02.2021 20:29

WIADOMOŚCI
 / 
PIT 2021. Rząd zachęca do rozliczania się z podatków na niedziałającej platformie. Nawet się nie zalogujesz

Ministerstwo Finansów zachęca Polaków do rozliczania się tak szybko, jak to możliwe i za pośrednictwem. Problem w tym, że nie sposób zalogować się do e-Urzędu Skarbowego. Co gorsze, tylko tam znajdziesz swój e-PIT.

PIT 2020. Niedopłata w zeznaniu rocznym. Do kiedy trzeba zapłacić różnicę?
4
15.02.2021 12:03

E-PIT
 / 
PIT 2020. Niedopłata w zeznaniu rocznym. Do kiedy trzeba zapłacić różnicę?

- Sytuacja najbardziej pożądana jest wtedy, gdy możemy otrzymać zwrot podatku. Druga sytuacja jest taka, że jest różnica na naszą niekorzyść i trzeba należność dopłacić. Wtedy można skorzystać z opcji płatności online. Aby zrealizować ten obowiązek trzeba dokonać przelewu na indywidualny mikrorachunek. Czas na opłacenie jest do 30 kwietnia. Jeśli nie sprawdzimy sami, czy mamy podatek do zapłaty, wtedy urząd poinformuje nas o tym do 30 maja, a od tego czasu będziemy mieli siedem dni, aby uregulować zaległość – mówiła w programie "Money. To się liczy" Katarzyna Rogowska, doradca podatkowy Accace.

PIT za zeszły rok. Skąd uzyskać zeznania z poprzednich lat?
9
15.02.2021 11:32

PIT 2021
 / 
PIT za zeszły rok. Skąd uzyskać zeznania z poprzednich lat?

Już w poniedziałek podatnicy z całej Polski otrzymali wypełnione zeznania PIT za rok 2020. Z tej okazji przypominamy, w jaki sposób korzystać z usług e-Urzędu skarbowego, oraz jak uzyskać zeznania podatkowe z lat ubiegłych.

bEhBSdxV
PIT 2020. Zeznania są dostępne w e-urzędzie. Do kiedy czas na rozliczenie?
6
15.02.2021 10:58

PIT
 / 
PIT 2020. Zeznania są dostępne w e-urzędzie. Do kiedy czas na rozliczenie?

- Od 15 lutego jest możliwość, aby za pośrednictwem strony podatki.gov.pl i usługi e-pit zobaczyć nasze zeznanie roczne przygotowane przez urzędników. Co możemy zrobić? Możemy zobaczyć je i zaakceptować bez żadnych zmian. Możemy też dokonać modyfikacji. Jeśli nie będzie żadnego ruchu z naszej strony, to zeznanie zostanie uznane przez urzędników jako zaakceptowane. Zeznanie w formie e-pit obejmuje osoby fizyczne. Osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą muszą na własną rękę złożyć rozliczenie. Te informacje są zgromadzone w księgach rachunkowych. Administracja skarbowa tymi danymi nie zarządza. Czas na rozliczenia PIT-a mamy do 30 kwietnia – mówiła w programie "Money. To się liczy" Katarzyna Rogowska, doradca podatkowy Accace.

Money. To się liczy. PIT 2020. Kiedy rozliczy nas urząd?
1
15.02.2021 8:23

MTSL
 / 
Money. To się liczy. PIT 2020. Kiedy rozliczy nas urząd?

Dziś w programie tematem rozliczenie z fiskusem. Jak złożyć elektronicznie deklarację? Z jakich ulg możemy skorzystać w tym roku? Gościem będzie Katarzyna Rogowska, doradca podatkowy Accace. Zapraszamy od 9.15.

PIT 2020. Nie chcesz składać e-PIT-u? Oto opcje, które ci pozostały
2
14.02.2021 19:01

MTSL
 / 
PIT 2020. Nie chcesz składać e-PIT-u? Oto opcje, które ci pozostały

- Poza usługą e-pit możemy złożyć zeznanie poprzez e-deklarację, czyli wypełniając elektroniczny formularz. Możemy to zrobić w formie papierowej, np. wypełnić formularz na komputerze, wydrukować go podpisać i wysłać Pocztą Polską. Tu znaczenie ma data stempla, więc na upartego możemy też złożyć deklarację ostatniego dnia, choć osobiście tego nie polecam. Urzędy są czynne, choć działają w reżimie covidowym, więc można też zostawić dokument osobiście na dzienniku podawczym – mówiła w programie "Money. To się liczy" Katarzyna Rogowska, doradca podatkowy Accace.

E-PIT tylko przez e-Urząd Skarbowy. Zobacz co się zmieniło w tym rok w dostępie do zeznania podatkowego
28
12.02.2021 16:30

WIADOMOŚCI
 / 
E-PIT tylko przez e-Urząd Skarbowy. Zobacz co się zmieniło w tym rok w dostępie do zeznania podatkowego

15 lutego rozpocznie się kolejny okres rozliczeniowy podatku PIT, który potrwa do 30 kwietnia. Będzie jednak inaczej niż zwykle. Dostęp do Twojego e-PITa będzie możliwy tylko i wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy.

bEhBSdxW
PIT 2021. Ulga na dziecko nie dla wszystkich. Progi dochodowe "po nowemu"
9
08.02.2021 15:33

PIT 2021
 / 
PIT 2021. Ulga na dziecko nie dla wszystkich. Progi dochodowe "po nowemu"

Choć tak zwana ulga prorodzinna jest jedną z najpopularniejszych ulg podatkowych, nie każdy rodzic spełnia kryteria potrzebne do jej uzyskania. Podpowiadamy, ile w tym roku wynoszą progi dochodowe.

PIT 2020. Rozliczenie wspólne z małżonkiem. Kto może je złożyć i jakie są korzyści?
30
05.02.2021 13:09

PIT 2021
 / 
PIT 2020. Rozliczenie wspólne z małżonkiem. Kto może je złożyć i jakie są korzyści?

Wspólnie z małżonkiem rozlicza się w Polsce z podatków dochodowych ponad 10 mln osób rocznie. Nie każda para może jednak skorzystać z preferencyjnych zasad opodatkowania. Przedstawiamy najważniejsze kryteria "małżeńskiej ulgi".

Ulga termomodernizacyjna. Ile można odliczyć od podatku?
36
03.02.2021 13:55

ULGI PODATKOWE
 / 
Ulga termomodernizacyjna. Ile można odliczyć od podatku?

Zbliża się rozliczenie podatków, można od nich odliczyć ulgę termomodernizacyjną. - W poprzednim roku Polacy odpisali sobie ponad 3 mld zł od podatków. Ulgę możemy uzyskać w momencie składania zeznania podatkowego, wypełniamy określane pola i do 53 tys. zł kosztów możemy sobie odpisać. "Czyste powietrze" jest programem dla osób uzyskujących dochód do 100 tys. zł - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW. - Jestem przekonany, że będzie to jedna z najbardziej popularnych ulg. W listopadzie 2019 roku zostały wprowadzone zmiany, dzięki którym nie wliczamy dotacji do dochodów, czyli dotacji z programu "Czyste powietrze" i innych nie wliczamy do dochodu, są one nieopodatkowane. To kolejne oszczędności - dodał.

Money. To się liczy. E-urząd skarbowy. Co załatwisz online?
1
02.02.2021 8:57

MTSL
 / 
Money. To się liczy. E-urząd skarbowy. Co załatwisz online?

Dziś w programie tematem program cyfryzacji urzędów skarbowych i rozliczenie z fiskusem przez internet. Gościem będzie Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji. W drugiej części o wykluczeniu cyfrowym Polaków i oszustwach na COVID mówi Kamil Pluskwa-Dąbrowski, prezes Federacji Konsumentów. Zapraszamy od 9.15.

Money. To się liczy. Hotele nadal zamrożone. Ile wytrzyma branża?
3
01.02.2021 8:48

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Hotele nadal zamrożone. Ile wytrzyma branża?

Dziś w programie pytamy o plany hotelarzy w związku z decyzja rządu o przedłużeniu zamrożenia tej branży. Gościem będzie Łukasz Płoszyński, wiceprezes Focus Hotels. W drugiej części o zmianach w tegorocznym rozliczeniu PIT mówi Małgorzata Samborska, doradca podatkowy, partner w Grant Thornton. Zapraszamy od 9.15.