Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Ulga dla klasy średniej. Wystarczy premia, aby stracić

55
Podziel się:

Dla wielu pracowników, dodatkowe pieniądze w roku mogą okazać się przekleństwem. Wszystko przez konstrukcję tzw. ulgi dla klasy średniej. Wystarczy przekroczyć próg o 1 zł, aby fiskus zabrał wszystko - pisze DGP.

Ulga dla klasy średniej. Wystarczy premia, aby stracić
Ulga czy dopłata w PIT? Polski Ład zmienia podatki (money.pl, Rafał Parczewski)
bEKcrKKt

Polski Ład może przysporzyć niektórym pracownikom niezłą zagwozdkę. Jedna premia pod koniec roku wystarczy, aby to co się zaoszczędziło dzięki tzw. uldze dla klasy średniej trzeba było zwrócić fiskusowi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Aby skorzystać trzeba utrzymać się w widełkach miesięcznych zarobków od 5701 zł do 11 141 zł lub od 68 412 zł do 133 692 zł rocznie. Przekroczenie limitu o 1 zł będzie oznaczać, że ulga przepadnie.

Zobacz także: "Nie chcemy sowieckiego modelu". Prezydent Sopotu ostro o zmianach dla samorządów
bEKcrKKv

Co to oznacza? - Pracownik będzie musiał dopłacić PIT, składając zeznanie roczne – potwierdza na łamach "DGP" dr Jowita Pustuł, doradca podatkowy i radca prawny w J. Pustuł i Współpracownicy Doradztwo podatkowo-prawne.

Z kolei Daniel Więckowski, doradca podatkowy i partner w LTCA, zauważa, że wielu pracowników może więc rezygnować z wszelkich dodatków.

– Dojdzie do tego, że podwładni będą pod koniec roku odmawiać przyjęcia podwyżek oraz rocznych nagród, byle tylko nie przekroczyć ustawowego limitu wynagrodzenia i nie musieć zwracać całej ulgi przy zeznaniu rocznym - zaznacza.

bEKcrKKB

Jak zaznacza "DGP" tak zwana ulga dla klasy średniej nie obejmie wielu pracowników. Nie będzie bowiem przysługiwać ani przedsiębiorcom, ani osobom wykonującym wolne zawody, tak w oparciu o umowę zlecenie, czy o dzieło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKcrKKW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(55)
Halina
2 miesiące temu
Ja całe życie, zarabiam najniższą i co mam powiedzieć? Opodatkowanie powinno być nie ""progowe" ale elastyczne. Przekraczasz o 10 zł, płacisz podatek od 10 zł.. Przekraczasz o 100 tyś, płacisz od tej kwity.. Proste..
ADrian
2 miesiące temu
Powyżej 11 141 brutto miesięcznie jesteś bogaczem wg PiS. Jaki kraj, tacy bogacze.
Krzystzof 555
2 miesiące temu
..... kościelno-populistyczny system władzy właśnie się kończy więc niema co dyskutować o "polskim wale" ... To już ostanie podrygi ....
bEKcrKKX
Spostrzegawcz...
2 miesiące temu
Czy komuniści z PiS nie widzą, że Polacy nie chcą "Nowego Ładu"?
Bany
2 miesiące temu
w polszy 85% ludzi zarabia najniższą krajowa, więc dlaczego w tym polskim wale ciągle są przykłady dla zarabiających od 5k do 10k?
...
Następna strona