Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

PIT 2021. Rząd zachęca do rozliczania się z podatków na niedziałającej platformie. Nawet się nie zalogujesz

43
Podziel się:

Ministerstwo Finansów zachęca Polaków do rozliczania się tak szybko, jak to możliwe i za pośrednictwem. Problem w tym, że nie sposób zalogować się do e-Urzędu Skarbowego. Co gorsze, tylko tam znajdziesz swój e-PIT.

PIT 2021. Rząd zachęca do rozliczania się z podatków na niedziałającej platformie. Nawet się nie zalogujesz
KAS przeprasza za niedogodności. Ten ekran twórcom systemu będzie się pewnie śnił po nocach. (money.pl)

15 lutego rozpoczął się kolejny okres rozliczeniowy podatku PIT, który potrwa do 30 kwietnia. W tym jednak roku jest inaczej niż zwykle. Dostęp do Twojego e-PITa powinien być możliwy tylko i wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy.

Prawdą jest w powyższym zdaniu, że powinien być, bo ciągle nie można się tam zalogować. Prawdą jest również, że tylko, bo w inny sposób, niż przez niedziałającą platformę e- Urząd Skarbowy, nie zajrzysz do swojego zeznania podatkowego.

A miało być tak pięknie

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński podczas piątkowej konferencji online zachęcał do rozliczania się również za pośrednictwem sieci. Szczególnie polecał usługę e-PIT.

Minister zwrócił jednak uwagę na to, że wprowadzane przez MF nowe rozwiązania elektroniczne dla podatników, z których najnowszym jest uruchomienie niecałe dwa tygodnie temu e-Urzędu Skarbowego, zmienia zasady gry.

- To rozwinięcie idei Twojego e-PITa; wygodnych, bezpiecznych i łatwo dostępnych usług ułatwiających życie naszym klientom. e-Urząd Skarbowy to wiele e-usług, które będziemy sukcesywnie oddawać w ręce podatników - poinformował minister.

Zobacz także: Polityka Nowej Szansy i działania ARP w ramach tarczy Antykryzysowej: kto może otrzymać wsparcie?

Jak zapewnił, obecnie można już w nim korzystać z sześciu funkcjonalności internetowego urzędu skarbowego, w tym z usługi Twój e-PIT.

Lubimy rozliczać się w sieci

- To jest bardzo ważna zmiana, ponieważ w tym roku dostęp do Twojego e-PITa będzie możliwy tylko i wyłącznie z poziomu e-Urzędu Skarbowego - poinformował minister.

Kościński ma nadzieję, że e-Urząd Skarbowy będzie cieszył się taką samą popularnością, jak Twój e-PIT w poprzednich latach. Z problemów z działaniem strony można wnioskować, że rzeczywiście popularność jest duża. Chyba że popełniono jakiś błąd przy tworzeniu e-Urzędu Skarbowego...

Nie ma jednak wątpliwości, że polubiliśmy rozliczanie się w sieci.

Jak informuje MF, za 2018 rok.złożono ok. 16 milionów elektronicznych deklaracji PIT, w tym około 7 mln za pomocą Twojego e-PITa. Za 2019 r. złożono elektronicznie ok. 18,3 mln rocznych deklaracji, z czego blisko połowę za pomocą Twojego e-PITa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(43)
yxyxy
3 lata temu
co wy chrzanicie, ja się wczoraj wieczorem zalogowałam, rozliczyłam i nie było problemów.
ojojoj
3 lata temu
Udało mi się rozliczyć ale tylko przez profil zaufany. Normalna strona do rozliczeń epit nie działa.
znawca
3 lata temu
Jak by pieniądze rząd przeznaczył na cyfryzację a nie na tvp czy dla rydzyka albo sasinowe albo respiratory widmo itd. to e-urząd by ruszył.
Rys
3 lata temu
Dlaczego piszecie nieprawdę !!!! Wczoraj tj 17-02-2021 rozliczyłem się z podatku . Dosyć mam tych niemieckich kłamstw i waszego niemieckiego właściciela !!!!!
gość
3 lata temu
Nawet to potrafią zepsuć, dodam, że system tak skonstruowano by utrudniać wspólne rozliczanie z małżonkiem, Specjalnie?
...
Następna strona