Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM: W Legnicy powstał nowy szpital modułowy dla chorych na COVID-19

2
Podziel się

Przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy powstał nowy szpital modułowy, w którym znajduje się blisko sto miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19, podał KGHM Polska Miedź. KGHM, zgodnie z dyspozycją rządu i przy współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych, jest odpowiedzialny za organizację tymczasowych placówek medycznych na Dolnym Śląsku.

KGHM: W Legnicy powstał nowy szpital modułowy dla chorych na COVID-19
bDYLNsBN

Od grudnia ubiegłego roku tymczasowy oddział dla chorych na koronawirusa działa w Wałbrzychu, w kompleksie budynków przy ul. Batorego. Na potrzeby szpitala tymczasowego zaadaptowano ostatnie piętro obiektu po byłym oddziale pediatrycznym. Działa tam 50 łóżek dla chorych mieszkańców regionu, przypomniano.

"KGHM odpowiada na zapotrzebowanie i dyspozycje rządu zgodnie z naszym hasłem 'działamy - dbamy - chronimy'. Pandemia to dla nas wszystkich test z odpowiedzialności i zaangażowania we wspólną sprawę, jaką jest walka z koronawirusem. Od wielu miesięcy dostarczamy do placówek medycznych w całej Polsce pomoc w postaci środków ochrony czy sprzętu medycznego. Sprawne przygotowanie miejsc w szpitalach tymczasowych na Dolnym Śląsku to nasze kolejne działania" - powiedział prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

Szpital modułowy, oprócz sal dla pacjentów i pomieszczeń dla personelu, jest wyposażony w gabinety zabiegowe i nowoczesną izbę przyjęć. Placówka została zbudowana z 40 modułów, które były przewożone na miejsce i składane w całość, wskazano również.

bDYLNsBP

Dyrektor szpitala w Legnicy Anna Płotnicka-Mieloch podkreśliła, że po zakończeniu walki z pandemią szpital modułowy będzie nadal wykorzystywany. Powstaną tam kolejne oddziały, w tym m.in. psychiatryczny.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bDYLNsCq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
ZK590
3 miesiące temu
powstają szpitale modułowe w oczekiwaniu na tych z bezobjawową pandemią. Chorych z oczywistymi objawami wszelkich chorób odsyła się do domu. Nie ma planowych przyjęć, nie ma diagnostyki. Po wykonaniu morfologii pacjent w świetnej formie wraca do domu.
Taksówkarz
3 miesiące temu
Przejeżdżam kilka razy w ciągu dnia obok szpitala zrobionego na stadionie narodowym w Warszawie. Nigdy nie widziałem tam karetki, nigdy nie widziałem tam żadnego ruchu na zewnątrz. Nic, zero. Ostatnio zaczęły nawet odpadać od ścian takie plansze typu "Wjazdy tylko dla karetek COVID". Tam nawet światło nie za bardzo się świeci w oknach. Dla mnie to szpital widmo. A kosztował gruuuube miliony, więc niech każdy sobie odpowie po co te kolejne szpitale powstają i kto z tego korzysta...