Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

Prezydent Duda uważa, że Polski Ład wymaga korekt

303
Podziel się:

Szef gabinetu prezydenta przekazał w czwartek, że Andrzej Duda ma wiedzę na temat tego, co dzieje się wokół Polskiego Ładu i uważa, że rządowy program wymaga korekt. Pałac Prezydencki zamierza zgłosić swoje propozycje zmian.

Prezydent Duda uważa, że Polski Ład wymaga korekt
Prezydencki minister przekazał, że Pałac Prezydencki planuje wskazać punkty Polskiego Ładu, które według prezydenta wymagają korekty. (East News, Piotr Molecki)
bFelEnAR

Paweł Szrot, prezydencki minister, zapewnił w czwartek, że kancelaria prezydenta w sprawie Polskiego Ładu jest w kontakcie z kancelarią premiera. W rozmowie z Radiem Plus Szrot mówił, że Andrzej Duda "uważnie pilotuje" temat rządowego programu.

Rząd już zapowiedział korekty, my będziemy też wskazywać punkty, które naszym zdaniem wymagają korekty. To wszystko się już dzieje i te rozmowy będą trwały — powiedział prezydencki minister.

Jednocześnie zapewnił, że Andrzej Duda popiera Polski Ład. Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą zmiany podatkowe przewidziane w Polskim Ładzie w połowie listopada.

bFelEnAT

"Większość tych rozwiązań jest korzystna dla Polaków, dla polskiej gospodarki. Program wymaga korekt, to jest oczywiste. Myślę, że rząd będzie komunikował, jak już przygotowane zostaną ostateczne wersje tych korekt. Część już wdraża na poziomie tych aktów prawnych, które może wydać" — mówił Paweł Szrot.

Prezydencki minister: podpis prezydenta nigdy nie jest formalnością

Szef gabinetu prezydenta pytany był też o to, czy Andrzej Duda podpisze drugą tarczę antyinflacyjną, jeśli zostanie przyjęta przez Sejm. "Podpis pana prezydenta nigdy nie jest formalnością, pan prezydent zawsze bada projekty, które do niego trafiają, weryfikuje przede wszystkim, pod względem konstytucyjności" — podkreślił Szrot.

Zobacz także: Bałagan z Polskim Ładem. Czarzasty ma pomysł
bFelEnAZ

Dodał przy tym, że prezydent pozytywnie ocenia ten projekt, bo jest "korzystny z punktu widzenia interesów Polaków, polskich rodzin, polskich gospodarstw domowych, jest wręcz niezbędny".

"Jestem przekonany, że pan prezydent po analizie go podpisze" — przekazał szef gabinetu prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFelEnBu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(303)
MIOTACZ OGNIA
2 dni temu
Tak wymaga przywrócenia zeszłorocznego systemu!!! Tego nieładu nie da się poprawić, on ogranicza wolność i pomysłowość wykształconych i kreatywnych Polaków, którzy chcą pracować. Nie można na nich żerować!!! SOCJALDEMOKRACJA=NAZIZM=KOMUNIZM. Nie wygracie najbliższych wyborów!!! A wszystko co zepsuliście zostanie naprawione!!!
Polak
3 dni temu
I wice wersa
Jags.
3 dni temu
Sprzedał Polskę za tvn nie mam szacunku do niego.
bFelEnBv
biaderek
3 dni temu
To my mamy prezydenta?
Sukces
3 dni temu
Tylko wcześniej przeczytaj bo będzie do trzech razy sztuka albo ile szczepień tyle podpisów.
...
Następna strona