Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
JCK
|

Rząd szykuje "bombę". System podatkowy do zmiany. Bogaty zapłaci za biednego

1713
Podziel się:

Rząd szykuje Polakom przebudowę systemu podatkowego. To ma być jedna z propozycji Nowego Ładu. Pojawić mają się obniżki podatków dla osób o niższych dochodach. Zapłacą za to ci, którzy zarabiają więcej.

Rząd szykuje "bombę". System podatkowy do zmiany. Bogaty zapłaci za biednego
Nowy Ład przyniesie podwyżki podatków dla bogatych (East News)
bEKtJNkR

Jednym z najważniejszych elementów Nowego Ładu – jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna” - ma być kompleksowa przebudowa systemu podatkowego. Jak przekonują źródła DGP, chodzi o obniżkę danin dla osób o niższych dochodach. A sfinansują ją lepiej zarabiający.

Z ustaleń gazety wynika, że zyskać mają osoby "zarabiające do wysokości mediany wynagrodzeń, wynoszącej dziś powyżej 4 tys. zł".

Nowy Ład przyniesie podwyżki podatków dla bogatych

Zgodnie jednak z przyjętą zasadą bilansowania nowego systemu należy się liczyć z większymi obciążeniami dla najzamożniejszych. Podniesiona może być dla nich na przykład składka zdrowotne.

bEKtJNkT
Zobacz także: Ceny prądu w Polsce. Gdyby nie regulacje, byłoby jeszcze drożej

Według "DGP" na razie szczegóły Nowego Ładu objęte są ścisłą tajemnicą. "Program jest gotowy, ma kilka fundamentów, kilka działów, a w każdym z nich po trzy duże sprawy" – zdradza informator gazety.

bEKtJNkZ

Nowy Ład – dokument o charakterze społeczno-gospodarczym programujący politykę rządu na kolejne lata – zostanie zaprezentowany w tym miesiącu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKtJNlu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1713)
Zbigniew
7 miesięcy temu
Nowy Ład przyniesie podwyżki podatków dla bogatych, coś w rodzaju św. Mikołaja a raczej sw. Mateusza. Okradanie pracujących Polaków to program PiS. Kiedyś cieszyłem się za komuny jak podnosili ceny żywności ,bo to jest dowód ze wszystko się zawali. Za chwilę bardziej się będzie opłacało być pasożytem i siedzieć na zasiłkach. Okradanie pracujących Polaków to program PiS. Ale co tam dane o finansach ,c. lud i tak tego nie ogarnia ,dopóki żrą, rząd coś daje, to jest fajnie. C.lud nie posiadł tej zdolności przewidywania. Dzisiaj nasz Yaro wpycha nas w objęcia żydowskiej lichwiarskiej międzynarodówki ,zadłużając nas i nasze dzieci a nawet wnuki. Ten rząd zadłuża nie tylko nasze dzieci i wnuki a nawet tych co się jeszcze nie narodzili. Każda złotówka rozdana z kredytu w czasie deficytu ,powinna być uważana jako zdrada stanu.
Wkurwiony
7 miesięcy temu
Co ich prymitywne mózgi mogą wymyślić innego jak nie karać ludzi pracowitych, myślących i przedsiębiorczych, a nagradzać leni, beztalencia i cała szara masę, nie wyłączając tzw. rzadzacych
Przypominam !
8 miesięcy temu
Przypominam że do soboty należy wybrać sobie bogacza na którego garbie chcemy jeździć w przeciwnym wypadku zostanie on wybrany w procesie losowania .
bEKtJNlv
AX 66
8 miesięcy temu
Jeżeli nie widzisz, że Polska jest w czołówce rozwijających się państw w UE, a ubóstwo ludzi diametralnie się zmniejszyło, to niestety propaganda TVN24 , GW i innych mediów zagranicznych zrobiło spustoszenie w w Twojej głowie. Naprawdę mi Ciebie żal, bo to jest niestety choroba nieuleczalna!!
Optym juz nie
8 miesięcy temu
Rzad znowu uderza w klasę srednia bo to przeciez grupa ktora pracujac oddaje najwiecej i dla Morawieckiego jest bogata i nie potrafi sie obronic. Bogaci placa najmniejsze podatki dlatego sa bogaci a biedni nie zmienia statusu .
...
Następna strona