Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Twój e-PIT już za dwa tygodnie. 35 mln dokumentów

1
Podziel się:

Aż 35 mln dokumentów wpłynęło do Krajowej Administracji Skarbowej w związku z tegorocznym rozliczeniem podatkowym Polaków. Za dwa tygodnie Polacy będą mogli rozliczyć się na platformie Twój e-PIT.

Za dwa tygodnie Polacy będą mogli rozliczyć się na platformie Twój e-PIT.
Za dwa tygodnie Polacy będą mogli rozliczyć się na platformie Twój e-PIT. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bFghHWHp

"Do 31 stycznia KAS otrzymała niemal 35,3 mln dokumentów. To o ok. 200 tys. więcej niż w 2019 r. Teraz w oparciu o zebrane dane, zostaną wygenerowane e-PIT-y dla podatników. Zostaną one upublicznione 15.02 w usłudze Twój e-PIT" - informuje resort finansów w poniedziałkowym komunikacie.

Zdecydowana większość dokumentów to PIT-11, które pracodawca wystawia pracownikowi za cały ubiegły rok. Takich formularzy skarbówka otrzymała ponad 23 mln.

bFghHWHr

Rozliczenia ruszą w połowie lutego. Logowanie do usługi Twój e-PIT będzie umożliwione 15 lutego.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Tam każdy podatnik będzie mógł zobaczyć wypełnione przez urzędników zeznanie podatkowe i je edytować lub po prostu zaakceptować.

bFghHWHx

"Dzięki usłudze podatnik będzie mógł indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem oraz jako osoba samotnie wychowująca dzieci, rozliczyć się. Będzie mógł również przekazać 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego" - poinformował resort finansów.

Nawet jeśli podatnik nic nie zrobi w związku ze swoim zeznaniem podatkowym, to po upływie terminu rozliczeń dokument automatycznie zostanie wysłany do urzędu skarbowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFghHWHS
podatki
pit
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
G8cha
2 lata temu
A w ndz na platformie epit było podane, ze będzie dostępne 5.02.2020. Od rana strona niedostępna. Jak zwykle pity zaskoczyły urzednikown