Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
JSA
|

Ulga abolicyjna. Jak wygląda opodatkowanie dochodu z pracy za granicą?

39
Podziel się:

Ulga abolicyjna ma zostać już wkrótce ograniczona. W praktyce oznacza to, że część Polaków pracujących za granicą zapłaci większy podatek dochodowy. Podpowiadamy, na czym polegać będą zmiany.

Ulga abolicyjna. Jak wygląda opodatkowanie dochodu z pracy za granicą?
Ulga abolicyjna. Jak wygląda opodatkowanie dochodu z pracy za granicą? (Fotolia)
bEKpNEWJ

Ulga abolicyjna a polskie ustawodawstwo

Ulga abolicyjna decyzją rządzących ma już od stycznia zostać ograniczona. Zdaniem ekspertów w praktyce oznacza to jej niemal całkowitą likwidację. Rząd broni się, mówiąc, że ulga nie znika, bo pozostanie w odniesieniu do zagranicznego dochodu nieprzekraczającego kwoty 8 tys. zł rocznie.

Zobacz także: Ulga abolicyjna do kosza. Nie wszyscy emigranci stracą
bEKpNEWL

Sama ulga abolicyjna zrównuje podatek dochodowy do wysokości podatku przy metodzie zwolnienia z progresją. Obowiązujące przepisy stanowią, że równa się ona różnicy między podatkiem wyliczonym metodą proporcjonalnego odliczenia a podatkiem wyliczonym metodą zwolnienia z progresją.

Ulga abolicyjna. Jak wygląda w praktyce?

Ulga abolicyjna jest dostępna dla pracowników, którzy dochód uzyskali w państwie, z którym Polska podpisała umowę o rozliczaniu metodą proporcjonalnego odliczenia (m.in. USA, Australia, Belgia, Dania, Holandia, Islandia, Rosja, Ukraina, Armenia, Chile, Egipt, Gruzja, Katar, Iran, Kirgistan, Korea Południowa, Macedonia, Malezja, Mołdawia, Syria, Tadżykistan i Uzbekistan).

bEKpNEWR

Ulga abolicyjna to nic innego jak ulga występująca w polskich przepisach prawa podatkowego przeznaczona dla podatników, którzy uzyskali przychód za granicą Rzeczypospolitej Polskiej, w państwie dla którego właściwą metody unikania podwójnego opodatkowania jest metoda proporcjonalnego odliczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKpNEXm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
Na logike
9 miesięcy temu
Czyli jak ktos pracuje za granica I nic nie oszczedza ( a tak ich jest tu duzo) to jak przyjezdzasz do polski zostajesz aresztowany bo nie ma za co zaplacic podatku?
Nickus
10 miesięcy temu
Ja tylko słyszę nowe podatki, restrykcje, kary. czy tylko Rząd PIS ma tylko tyle do zaoferowania ? Szanowni Państwo co glosowaliscie na PIS czy to jest wasz rząd marzen. Nic nie wolno, kary, propaganda w TV na którą są pieniądze, Rydzyk, nowe podatki. Jak tak ma wyglądać Polska plus podwójne opodatkowanie to ja się wypisuje z tego kraju
Remmmmi
10 miesięcy temu
Ulga abolicyjna. To brzmi jakby jacyś przestepcy byli. czy osoby pracujący za granicą to przestępcy. A ci co utrzymują rodziny w Polsce to już w ogóle. zamiast siedzieć ma bezrobociu w Polsce to wyjeżdżają za granicę i pracują. i jeszcze przywóz pieniędzy do Polski i tu wydają. płacą tu VAT. To przestępcy sa. opodatkować ich i jeszcze zabrać paszporty. Jak komuna to komuna. Precz z komunistami i wyrownywaniem zarobkow. Walka z inicjatywą. I to ma być wolna Polska kraj do którego mają wracać emigranci? Nie ma sensu. cofamy się do tyłu jako kraj. tylko kary podatki i restrykcje. t
bEKpNEXn
Aleks
11 miesięcy temu
Ktoś kto to wymyślił nie wie że jest to niemożliwe ze względu na koszty życia za granicą. Gdy wynajmuje mieszkanie i płace za wynajem 3500 zlotych rozumiem że dla Urzędnika Skarbowego to jest to mój dochód. A ja myślałem że dochód właściciela mieszkania.
Siwy
11 miesięcy temu
Jarek myśli. Polacy nie chcąc płacić dwa razy zrzekną się obywatelstwa więc łatwiej będzie wygrać następne wybory.
...
Następna strona