Notowania

podatki
24.04.2019 07:24

Ulga rehabilitacyjna. Fiskus uniemożliwia chorym odliczenie wydatków na zabieg ratujący życie

Ulga rehabilitacyjna jest programem pomocy finansowej dla niepełnosprawnych. Umożliwia odliczanie kosztów leczenia, zabiegów czy dojazdów. Ma jednak poważne wady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Eksperci wskazują na konieczność zmiany przepisów, aby wyeliminować absurdy.

Urzędy Skarbowe kwestionują chorym odliczenia kosztów zabiegów, które są często jedyną szansą na poprawę zdrowia – pisze "Rzeczpospolita". Fiskus twierdzi bowiem, że operacja to nie jest rehabilitacja.

– Z ulgi korzystają osoby o szerokim zakresie schorzeń, jednak bardzo wielu wydatków nie mogą odliczyć – przyznaje w rozmowie z "Rz" Ewa Suchcicka ze Stowarzyszenia Bardziej Kochani.

Komu przysługuje ulga rehabilitacyjna?

Eksperci wskazują na konieczność zmiany przepisów. Aby wyeliminować absurdy proponują, aby ulga obejmowała zabiegi ułatwiające wykonywanie czynności życiowych – czytamy w dzienniku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, ulga rehabilitacyjna, pit
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2019

to leczyć jak Kaczyńskiego!i po problemie, zobaczcie jak lata po Konwencjach i nie tylko, jak fryga zasuwa, bo miał tysiąc % opiekę medyczną i to natychmiast, nie to co my po … Czytaj całość

24-04-2019

kolofiskus teraz bedzie kwestionowac wszystko bo musi znalezc kase na 5 kaczynskiego :) czyli my podatnicy zaplacimy za fanaberie 1 posla

24-04-2019

PolakPRZYJAZNE PANSTWO TFU ARWA MAC .

Rozwiń komentarze (50)