Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

25 kwietnia druga debata programowa PSL i PJN o polityce prorodzinnej

0
Podziel się:

Celem będzie wypracowanie nowych rozwiązań legislacyjnych.

25 kwietnia druga debata programowa PSL i PJN o polityce prorodzinnej
(Reporter)
bFeqjNdx

25 kwietnia będzie miała miejsce druga debata programowa PSL i PJN na temat polityki prorodzinnej z udziałem szefów obu partii Janusza Piechocińskiego i Pawła Kowala - zapowiedział rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. Jaj celem będzie wypracowanie nowych rozwiązań legislacyjnych.

W debacie zatytułowanej _ Rodzina w Centrum _ oprócz liderów obu partii wezmą udział politycy PSL - minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz i senator Andżelika Możdżanowska; PJN będą reprezentować byli posłowie tej partii - Elżbieta Jakubiak i Lucjan Karasiewicz.

Kosiński powiedział, że dla PSL i PJN polityka społeczna i troska o polskie rodziny jest priorytetem.

bFeqjNdz

_ - Dlatego też deklarujemy stawianie polskich rodzin w centrum naszego politycznego zainteresowania. Chcemy poprzez tę debatę programową wypracować nowe rozwiązania, którymi zainteresujemy inne środowiska w parlamencie _ - podkreślił.

Kosiński dodał, że w sprawach polityki społecznej klub parlamentarny PSL współpracuje też z prezydentem Bronisławem Komorowskim. _ Podczas jednego z ostatnich spotkań rozmawialiśmy o wspólnych inicjatywach w tym zakresie _ - zaznaczył.

Szef PSL Janusz Piechociński zadeklarował chęć współdziałania z PJN na początku stycznia. Wyjaśniał w jednym z wywiadów, że chciałby stworzyć ofertę politycznego, społecznego, gospodarczego centrum na wybory europejskie w 2014 roku.

O powołaniu centrum programowego politycy PJN i PSL poinformowali na początku lutego. Zapowiedzieli, że w ramach projektu odbędzie się cykl debat z udziałem przedstawicieli PSL, PJN i ekspertów.

bFeqjNdF

Pierwsza debata na temat Europy odbyła się 17 marca w BUW. W cyklu pięciu debat będzie też poruszona tematyka rolnictwa, małych i średnich przedsiębiorstw oraz innowacji. Obie partie zaplanowały też spotkanie na temat kultury i edukacji, a także na temat kształtu ustroju państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Wspólne listy PJN i PSL? "Dlaczego nie?" Paweł Kowal podkreślił, że - na dzisiaj - PJN startuje do wyborów z własną listą bo ma swoją tożsamość i swoje środowisko.
Tusk rozmówi się z PSL. Koalicja pęknie? _ Polskie Stronnictwo Ludowe będzie musiało samo sobie jednoznacznie odpowiedzieć, czy gwarantuje większość w koalicji _.
Jak wyglądamy na tle innych krajów Europy? Zobacz, jakie wnioski płyną z pierwszej debaty programowej PSL i PJN.
bFeqjNea
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)