Notowania

nfz
07.05.2010 08:23

Czeka nas podwyżka podatków?

Podniesiona ma być składka zdrowotna. W zmian ministerstwo proponuje ulgi na polisy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

Składka zdrowotna pójdzie w górę, a w zamian dostaniemy ulgę na prywatną polisę medyczną - informują media.

Aby ratować służbę zdrowia, szykuje się podwyższenie składki z obecnych 9 procent do 12 - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Najprawdopodobniej podwyżkę wezmą na siebie podatnicy, bo szanse na to, że w budżecie znajdą się na to pieniądze, są bardzo małe - czytamy w gazecie.

Minister zdrowia Ewa Kopacz proponuje, by początkowo składka wzrosła do 10 procent, a potem do 12. Docelową wysokość ma osiągnąć w 2020 roku. NFZ zyskałby tym sposobem 15 miliardów zł. rocznie.

źródło: NFZ

Jak dowiedział się dziennik, zwiększenie obciążeń przewiduje pakiet zdrowotny reformujący system ochrony zdrowia, zapowiadany przez minister Kopacz juz w styczniu. W tej sprawie przedstawiciele jej resortu mają się spotkać w przyszłym tygodniu z Janem Krzysztofem Bieleckim, przewodniczącym Rady Gospodarczej działającej przy premierze.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Projekt reformy **zdrowotnej** coraz bliżej ]( http://news.money.pl/artykul/projekt;reformy;zdrowotnej;coraz;blizej,96,0,606816.html )
* [ Kopacz: Szpitale dostały więcej pieniędzy niż roku temu ]( http://news.money.pl/artykul/kopacz;szpitale;dostaly;wiecej;pieniedzy;niz;roku;temu,214,0,604886.html )
* [ Bukiel: Zapaść w szpitalach jest na rękę politykom ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/bukiel;zapasc;w;szpitalach;jest;na;reke;politykom,134,0,582790.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: nfz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz