Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czytelnicy bronią tanich książek, będzie protest

0
Podziel się

Chcą przedłużenia prawa do zwolnienia z VAT-u publikacji książkowych.

Czytelnicy bronią tanich książek, będzie protest
(RachelH_/CC/Flickr)
bEhtrPBx

Czytelnicy książek i komiksów planują na sobotę protest przed Sejmem. Chcą, aby rząd wymusił na Unii Europejskiej możliwość przedłużenia prawa do zwolnienia z VAT-u publikacji książkowych.

Tomasz Pastuszka z Polskiego Stowarzyszenie Komiksowego mówi, że póki co tylko do końca roku możemy liczyć na to, że w cenę książki nie zostanie wliczony VAT. - _ W tej chwili książki są zwolnione z VAT, ale z końcem roku mija prawo, które je zwalniało. Ten VAT wejdzie w formie 8-procentowej, ewentualnie może 5-procentowej. To ma być pomysł, który ma nas zadowolić _ - mówił Pastuszka.

Podkreślał przy tym, że rynek czytelnictwa raczej nie jest tym, który mógłby dźwignąć gospodarkę gigantycznymi wpływami z podatku. Dodaje, że podatek po prostu uderzy po kieszeni osoby kupujące książki. - _ I tak już mało osób czyta _ - ostrzega Pastuszka.

bEhtrPBz

POSŁUCHAJ TOMASZA PASTUSZKI:

Protest rozpocznie się przed Sejmem w sobotę w południe. Organizatorzy zapewniają, że nie będzie miał on gwałtownego przebiegu. Prawdopodobnie czytelnicy i autorzy będą przez godzinę czytać książki i komiksy przed Sejmem. Egzemplarz jednego z komiksów z autografami ma zostać przekazany także premierowi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t85704.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/placisz;wysokie;podatki;tak;ci;sie;tylko;wydaje,82,0,650834.html) Płacisz wysokie podatki? Tak ci się tylko wydaje Polak zarabiający średnią krajową oddaje państwu przez rok ponad 8,5 tysiąca złotych ze swojej pensji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t103210.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podatkowe;latanie;budzetu;z;akcyzy;rzad;moze;miec;4;5;mld;zl,215,0,652503.html) Podatkowe łatanie budżetu: z akcyzy rząd może mieć 4,5 mld zł Od stycznia w górę pójdzie nie tylko VAT. Rząd już pracuje nad zmianami w akcyzie. Mają dać 1,6 mld zł.
bEhtrPCa
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)