Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mafia nie zapłaci podatków

0
Podziel się:

Dwa słowa wprowadzone do nowego prawa podatkowego sparaliżowały ściganie mafii paliwowej. Kilkanaście dni temu w życie weszła znowelizowana ordynacja podatkowa, przyjęta pod koniec czerwca przez Sejm.

Mafia nie zapłaci podatków

Dwa słowa wprowadzone do nowego prawa podatkowego sparaliżowały ściganie mafii paliwowej - ustaliła "Rzeczpospolita".

Dziennik pisze, że kilkanaście dni temu w życie weszła najnowsza wersja ordynacji, przyjęta pod koniec czerwca przez Sejm. Przez zapisy jednego z artykułów współpraca organów skarbowych z prokuraturą została kompletnie zablokowana.

"Rzeczpospolita" pisze, że ma to ogromne znaczenie, bo do tej pory obie instytucje wymieniały się informacjami. Na tej współpracy opierały się sukcesy w wielu głośnych sprawach, w tym w walce z mają paliwową.

Chodzi o artykuł 181 ustawy. Określa on, co może być dowodem w postępowaniu podatkowym - a więc wówczas, gdy fiskus próbuje odzyskać należne podatki. Przed ostatnimi zmianami w artykule napisane było, że dowodami mogą być między innymi "materiały zgromadzone w toku postępowania karnego", a więc uzyskane przez prokuraturę, ABW czy policję.

Podczas prac w Sejmie dopisano do tego paragrafu dwa słowa: "prawomocnie zakończonego". A to znaczy, że współpraca kontroli skarbowej z organami ścigania zakończy się gdyż są jedynie dwa przypadki prawomocnie zakończonego postępowania karnego - umorzenie sprawy albo ostateczny wyrok sądu.

podatki
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)