Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie będzie ulgi na polisy zdrowotne

0
Podziel się:

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne jednak nie wejdą od przyszłego roku.

Nie będzie ulgi na polisy zdrowotne
(kprm.gov.pl)

Od przyszłego roku nie zaczną obowiązywać dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Oznacza to, że do systemu lecznictwa nie wpłynie 3,5 miliarda złotych - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Minister zdrowiaEwa Kopaczpowiedziała gazecie, że rząd z powodu kryzysu musiał zrezygnować z pomysłu wprowadzenia dodatkowej ulgi podatkowejdla osób, które wykupiłyby prywatną polisę zdrowotną.

Podkreśliła, że nie oznacza to wycofania się resortu z planów wprowadzania systemu dodatkowych ubezpieczeń. Prawie gotowy projekt w tej sprawie czeka na akceptację kierownictwa - zapewnia minister.

W najbliższym czasie resort chce też przyjąć przygotowane przez ekspertów tak zwane standardy okołoporodowe. Pozwolą one kobietom wybierać kto ma sprawować opiekę nad nimi w czasie ciąży - położna czy lekarz.

Panie zyskają także możliwość urodzenia dziecka w domu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W przyszłym roku Ministerstwo Zdrowia zamierza także przedstawić nowe rozwiązania, które pozwolą na pokrywanie kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych bezpośrednio z polis ubezpieczeniowych ich sprawców.

Raport Money.pl
*Wydajemy miliardy na prywatne leczenie. Rząd ma plan * Bezpłatna służba zdrowia to mit. W 2008 roku każdy Polak do leczenia dopłacił średnio 737 zł - wynika z szacunków Money.pl. Czytaj w Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)