Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PIT 2014. Dziś ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego

0
Podziel się:

W urzędach możemy napotkać kolejki, dlatego urzędnicy namawiają na rozliczenie za pośrednictwem internetu.

PIT 2014. Dziś ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego
(Andrzej Zbraniecki / East News)

Dzisiaj ostatnia okazja, żeby rozliczyć się z fiskusem za ubiegły rok. W urzędach możemy napotkać kolejki, dlatego urzędnicy namawiają na rozliczenie za pośrednictwem internetu. Zeznanie podatkowe można też wysłać pocztą.

Rzeczniczka ministerstwa finansów Wiesława Dróżdż podkreśla, że obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym Polacy zostawiają na ostatnią chwilę. Dlatego urzędnicy przygotowują się na przyjęcie większej liczby formularzy, także wysyłanych przez internet.

Urzędnicy polecają rozliczanie się przez internet. Jak przekonuje Dróżdż, rozliczanie przez internet jest bardzo proste i bezpieczne. Trwa mniej więcej 5 minut. Jest też bezpłatne. Statystyczna osoba, która składa zeznanie podatkowe przez internet ma między 30-40 lat, ale sporo jest też osób po 70. roku życia.

Co grozi za brak rozliczenia?

Za brak rozliczenia lub wpłaty podatku w terminie grożą przede wszystkim kary finansowe - pisze Jakub Ceglarz Money.pl. Najmniej dotkliwy dla kieszeni podatnika będzie mandat, nałożony przez naczelnika urzędu skarbowego i zazwyczaj na takiej karze się kończy. Jej wysokość jest ustalana indywidualnie dla każdego przypadku, jednak musi mieścić się w widełkach, które wyznacza Kodeks karny skarbowy.

Przepisy przewidują, że kwota mandatu nie może być niższa niż 1/10 minimalnego wynagrodzenia ani przekraczać jego dwukrotności. Oznacza to, że w 2015 roku mandaty muszą się mieścić miedzy 175 a 3500 złotych.

Składając PIT, warto pamiętać o możliwości przekazania 1 proc. naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Tydzień na złożenie PIT. Zobacz, na co uważać Nie zawsze można spać spokojnie, jeśli zeznanie wyśle się przed 1 maja. Często lepiej również wysłać PIT z błędami, niż się z tym spóźnić.
Padł rekord złożonych e-deklaracji PIT Zdaniem rzeczniczki MF Wiesławy Dróżdż, elektroniczne formularze to szybka i bezpieczna metoda rozliczenia się z urzędem skarbowym.
wiadomości
kraj
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)