Notowania

Zmiany w podatkach. Do Sejmu trafiły dwa wykluczające się projekty, oba od Morawieckiego

Dwa resorty podlegające jednemu człowiekowi przygotowały wykluczające się projekty ustaw wprowadzające zmiany w podatkach dochodowych PIT i CIT

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Jedno jest pewne, zmiany w PIT i CIT będą. Nie wiadomo jednak, którą stronę pójdą

Rząd chce uszczelnić przepisy podatkowe i zaostrzyć prawo, Ministerstwo Rozwoju zakłada jednak ich liberalizację i rozszczelnienie. Sprzeczne projekty niemal równolegle trafiły do Sejmu. Oba firmuje wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Dwa resorty podlegające jednemu człowiekowi przygotowały wykluczające się projekty ustaw wprowadzające zmiany w podatkach dochodowych PIT i CIT – donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Oba w przeciągu zaledwie paru dni trafiły do Sejmu.

Pierwszy, rządowy projekt ma być biczem na oszustów podatkowych. Ministerstwo Finansów zamierza rozprawić się z negatywną optymalizacją podatkową – czyli zawyżeniem strat podatkowych nadmiernych płatności z tytułu odsetek, tak by móc je odliczyć od przychodu. Projekt został złożony 3 października – donosi "DGP".

Obowiązki podatkowe, o których wiele osób zapomina:

Jednak zaledwie 3 dni wcześniej drugi resort wicepremiera Morawieckiego - Ministerstwo Rozwoju – złożyło swój projekt zmian w PIT i CIT. Kłopot w tym, że resort chce czegoś zupełnie innego. Zamierza ulżyć przedsiębiorcom i poluzować przepisy o rozliczaniu strat u zaliczeniu odsetek do podatkowych koszów – wyjaśnia "DGP".

Wykluczające się przepisy miałby wejść 1 stycznia 2018 roku. Oba resorty nie skomentowały dotąd zaistniałej sytuacji.

Tagi: cit, wiadomości, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2017

Just TrueA wystarczy obniżyć podatki....panie morawiecki, zacznij pan myśleć

16-10-2017

Richard von Maderaeksperty z wp nie nadążają z myśleniem

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie