Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pit 2011
05.03.2012 15:25

PIT 2011 bez problemów? Fiskus radzi Polakom

Fiskus zachęca Polaków do składania e-pitów. Wychodzi też naprzeciw tradycjonalistom. Urzędnicy skarbówki będą dyżurować i wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pryzmat/Dreamstime)

*Ministerstwo Finansów zachęca do składania e-pitów. Wychodzi też naprzeciw tradycjonalistom. Urzędnicy skarbówki będą dyżurować i wyjaśniać wszelkie wątpliwości. W dzień otwarty prezentacje i konkursy. *

10 marca 2011 r. urzędy skarbowe będą otwarte dla podatników - poinformowało Ministerstwo Finansów. Ci podatnicy, którzy przyjdą złożyć deklarację podatkową za 2011 r., uzyskają fachową pomoc urzędników na temat rozliczenia.

MF zaznaczył, że odwiedzający urząd tego dnia będą też mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w urzędzie, obejrzeć prezentacje, wziąć udział w konkursach itp. Urzędy będą _ otwarte _ w godzinach 9-13.

Na 28 kwietnia - w godz. 9-13 - resort zapowiedział z kolei pracującą sobotę w urzędach skarbowych. _ Wszyscy, którzy nie zdążyli się jeszcze rozliczyć, będą mogli w tym dniu skorzystać z pomocy urzędników i złożyć deklarację w urzędzie skarbowym _ - napisano w komunikacie. Ministerstwo wskazało, że 27 kwietnia i 30 kwietnia urzędy skarbowe będą pracowały dłużej niż zwykle.

Resort przypomniał, że do końca lutego płatnicy mieli obowiązek wysłać pracownikom informacje o dochodach za poprzedni rok - niezbędne do dokonania rozliczenia podatkowego za 2011 r. MF radzi, by ze złożeniem deklaracji nie zwlekać do ostatniej chwili.

Resort podkreślił, że podatnicy mają obowiązek złożyć zeznanie podatkowe i rozliczyć podatek do 30 kwietnia 2012 r. Deklaracje kieruje się do urzędu skarbowego właściwego według naszego miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego.

_ Czekanie jednak z rozliczeniem do ostatnich dni kwietnia to zazwyczaj stres związany z kolejkami w urzędzie skarbowym czy na poczcie oraz niepotrzebny pośpiech _ - uważa MF. Wskazuje, że można tego uniknąć.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/97/m115553.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/pit-2011-zmiany-w-ulgach-podatkowych.html) *Uważaj wypełniając PIT. Były zmiany * Nowe przepisy dotyczą m.in. osób korzystających z internetu.

_ Coraz popularniejsze staje się rozliczanie się w formie elektronicznej. To najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego. PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 wraz z załącznikami można wysłać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W przypadku popełnienia błędu w formularzu w ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji _ - wyjaśniło ministerstwo.

Resort finansów uważa, że najprościej można rozliczyć się z fiskusem korzystając z darmowego i wygodnego programu przygotowanego przez MF. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl oraz www.szybkipit.pl. Dowodem złożenia zeznania w tej formie jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które zawiera m.in. datę przyjęcia zeznania przez system e Deklaracje.

W komunikacie dodano, że zeznanie podatkowe można złożyć także osobiście w urzędzie skarbowym, gdzie otrzymamy potwierdzenie jego złożenia; nadać listem poleconym w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego (Poczta Polska); wrzucić do _ urzędomatu _ (specjalnego urządzenia do przyjmowania dokumentów podatkowych wydające potwierdzenie ich przyjęcia), który może być umieszczone nie tylko w urzędzie skarbowym, ale także w innych miejscach, np. w urzędzie gminy.

_ Pamiętajmy, że wcześniejsze złożenie zeznania nie oznacza konieczności jednoczesnego zapłacenia podatku. Czas na to mamy do końca kwietnia _ - podkreśliło MF.

Czytaj więcej o rozliczeniu z fiskusem
To już niemal pewne. 300 tys. rodzin straci Na planowanych zmianach ma natomiast skorzystać budżet państwa i samorządów.
Oto zmiany w PIT, które zapowiedział premier Likwidacja ulgi internetowej i na dzieci trafiły właśnie do konsultacji społecznych, powiedział wiceminister finansów Maciej Grabowski.
Bezrobocie nie zwalnia z rozliczenia PIT Nawet jeśli nie dostajesz zasiłku z urzędu pracy, możesz być zobowiązany do złożenia rocznego zeznania.
Czytaj w Money.pl
To już niemal pewne. 300 tys. rodzin straci Na planowanych zmianach ma natomiast skorzystać budżet państwa i samorządów.
Oto zmiany w PIT, które zapowiedział premier Likwidacja ulgi internetowej i na dzieci trafiły właśnie do konsultacji społecznych, powiedział wiceminister finansów Maciej Grabowski.
Bezrobocie nie zwalnia z rozliczenia PIT Nawet jeśli nie dostajesz zasiłku z urzędu pracy, możesz być zobowiązany do złożenia rocznego zeznania.
Tagi: pit 2011, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz