Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
22.08.2005 07:23

Podatki wyłudzają niemal wszyscy

Większość nieprawidłowości podatkowych dokonywanych przez podatników to drobne oszustwa, polegające, między innymi, na zaliczaniu do firmowych kosztów prywatnych wydatków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Większość nieprawidłowości podatkowych dokonywanych przez podatników to drobne oszustwa, polegające, między innymi, na zaliczaniu do firmowych kosztów prywatnych wydatków - wynika z sondy przeprowadzonej przez "Gazetę Prawną".

Dziennik pisze, że powszechnym nadużyciem jest na przykład wykorzystywanie dla celów prywatnych telefonu, samochodu lub paliwa kupionego na firmę. Zadarzają się przypadki kupowania na firmę komputerów czy cyfrowych aparatów fotograficznych wykorzystywanych w praktyce dla prywatnych celów.

Częstymi nieprawidłowościami jest też ukrywanie rzeczywistych obrotów lub zatrudnianie pracowników na czarno. Z kolei największe nadużycia dotyczą podatku od towaru i usług.

Według "GP", najwyższe kwoty zaniżeń VAT stwierdzone przez pracowników Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego to około milion złotych, a nienależny zwrot VAT to ponad dwa miliony złotych. W innych regionach kontrolerzy również wykryli nieprawidłowości, jednak dotyczyły one niższych kwot.

Tagi: podatki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz