Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent gotowy do rozmów o podatkach

0
Podziel się

Szef rządu zasygnalizował chęć rozmowy z prezydentem na temat zmian w polityce podatkowej.

Prezydent gotowy do rozmów o podatkach
(PAP/EPA)
bEhfyDeJ

*_ Lech Kaczyński jest gotów porozmawiać z Donaldem Tuskiem o przyszłorocznych podatkach _ - zapewnił prezydencki minister Andrzej Duda. *

Aktualizacja godz. 17:30* *

Wczoraj szef rządu zasygnalizował chęć rozmowy z prezydentem i szefami ugrupowań opozycyjnych na temat ewentualnych zmian w polityce podatkowej.

bEhfyDeL

* *

_ - PrezydentLech Kaczyńskiz pewnością pozytywnie odpowie na inicjatywę spotkania w sprawie przyszłorocznych podatków _- powiedział minister w kancelarii prezydenta Andrzej Duda.

_ - Nie mam żadnych wątpliwości, że jeżeli tylko pan premier zwróci się do pana prezydenta z prośbą o spotkanie, to takie spotkanie nastąpi _ - powiedział w niedzielę w TVN24 minister w kancelarii prezydenta Andrzej Duda.

_ (...) prezydent nie będzie na pewno chętny takim zmianom, które dotkną kieszeni osób gorzej sytuowanych. (...) tutaj, myślę, pozycja pana prezydenta będzie jednak dosyć twarda _ - podkreślił Duda.

bEhfyDeR

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w przypadku mniejszych przychodów do budżetu, w przyszłym roku możliwe będą zmiany _ w niektórych daninach: akcyzie czy podatkach _.

Premier poinformował, że decyzja rządu w sprawie podatków zostanie ogłoszona najpóźniej na przełomie lata i jesieni. Zastrzegł przy tym, iż _ dojdzie do nich tylko wtedy, kiedy będzie to konieczna ostateczność _.

Premier chce rozmawiać o zmianach w podatkach

**_ - Będę ustalał z prezydentem i opozycją kształt przyszłorocznych podatków _- zapowiedział w sobotę w Bytowie (Pomorskie) premierDonald Tusk.

_ - Muszę porozmawiać z prezydentemLechem Kaczyńskimi liderami opozycji, co jest możliwe na drodze ustawowej. Nie chodzi o to, żebyśmy powiedzieli, co zrobić, a później to utonęło przez weto, czy opór opozycji _ - powiedział premier dziennikarzom

bEhfyDeS

Według Donalda Tuska, wariantów zmian _ jest sporo, jeśli chodzi o możliwości pozyskania przychodów (do budżetu państwa - PAP), ale każda z nich boli i dlatego musimy wokół nich zbudować jakąś elementarną zgodę. _

Szef rządu wyraził jednocześnie nadzieję, że _ w najbliższych miesiącach nie trzeba będzie podejmować decyzji dotkliwie odczuwanych przez Polaków. _

_ W przyszłym roku - jeśli potwierdzi się, że przychody są Mniejsze - potrzebne mogą być zmiany w niektórych daninach; akcyzie czy w podatkach. Otwarcie i uczciwe o tym powiemy _- dodał premier.

Zapowiedział, że decyzja rządu w sprawie podatków zostanie ogłoszone najpóźniej na przełomie lata i jesieni. Zastrzegł przy tym, iż _ dojdzie do nich tylko wtedy, kiedy będzie to konieczna ostateczność. _

bEhfyDeT
bEhfyDfm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)