Notowania

vat
17.12.2009 12:01

Szkoły językowe nie będą płacić VAT

Firmy, które je prowadzą będą musiały uzyskać akredytację w kuratorium oświaty,

Podziel się
Dodaj komentarz
(uniinnsbruck/CC/Flickr)

Firmy prowadzące szkoły językowe, aby nie płacić w przyszłości 22-proc. podatku VAT, będą musiały zarejestrować się w starostwie powiatowym lub uzyskać akredytacje w kuratorium oświaty -informuje wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Wiceminister odpowiadał w Sejmie na pytanie posłanek PO, które pytały o plany wprowadzenia 22-proc. podatku VAT na takie usługi, jak kursy języków obcych.

Grabowski przypomniał, że sprawa dotyczy nie tylko szkół językowych, lecz wszystkich placówek prowadzących kursy i szkolenia na wolnym rynku, a nienależących do sfery oświaty publicznej. _ _

_ - Nie jest intencją naszą ani obecnego rządu, aby nagle opodatkowywać ten sektor, który rozwija się dobrze, jest potrzebny i wydaje się niezbędny, by spełniać te usługi i uzupełniać usługi prowadzone przez publiczną sferę _ - zaznacza wiceminister. Dlatego - jak mówił Grabowski - wprowadzono możliwość zwolnienia z płacenia podatku VAT.

Grabowski pooinformował także, że ministerstwo finansów planuje wprowadzenie 22-proc. podatku VAT od kursów dopiero od 1 stycznia 2011 r., tak więc firmy będą miały rok na przeprowadzenie formalności, aby uzyskać zwolnienie z podatku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Modzelewski: VAT na trwałe musi wzrosnąć do 24 procent ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/modzelewski;vat;na;trwale;musi;wzrosnac;do;24;procent,46,0,567598.html )
Tagi: vat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz