Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związkowcy nie chcą reformy skarbówki

0
Podziel się:

Osiem central związkowych chce stworzyć front oporu przeciw reformie administracji skarbowej i lustracji zatrudnienia.

bFekxgdN

*Osiem central związkowych chce stworzyć front oporu przeciw reformie administracji skarbowej i lustracji zatrudnienia - pisze "Puls Biznesu". *
Dziś dojdzie do narady szefów największych związków zawodowych działających w resorcie finansów. Gazeta pisze, że celem tego spotkania jest ustalenie wspólnego stanowiska w sprawie zbliżającej się reformy skarbówki, która ma polegać między innymi na połączeniu urzędów celnych ze skarbowymi i weryfikacji zatrudnienia.

"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że według związkowców efektem takich działań będzie dezintegracja i chaos w organach skarbowych, a powoływanie na wyższe stanowiska bez konkursów doprowadzi do całkowitego upolitycznienia skarbówki. Związkowcy boją się, że wiele osób straci pracę - pisze "Puls Biznesu".

Gazeta przedstawia też argumenty Ministerstwa Finansów, które uważa, że reforma administracji skarbowej poprawi efektywność poboru podatków i ceł, zwiększy skuteczność działań kontrolnych i apolityczność skarbówki, a zmniejszy korupcję. Reforma zatrudnienia ma pozwolić na bezpieczne i płynne przejście urzędników do nowej administracji.

bFekxgeq
KOMENTARZE
(0)