Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyłudzili ponad 37 mln zł. z podatku VAT. CBŚP rozpracowało grupę

Przestępcy działali na przestrzeni kilku lat. Machinacjami, tworząc kolejne podmioty gospodarcze, wyłudzali VAT. W sumie skarb państwa mógł stracić ponad 37 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP)
CBŚP zatrzymało 9 osób, z czego dwie aresztowano.

CBŚP zatrzymało 9 osób, z czego dwie aresztowano. W sumie w sprawie podejrzanych jest więcej osób. Policja mówi o 13, ale nie wyklucza rozszerzenie tego grona.

Według śledczych między rokiem 2009 a 2013, współdziałające ze sobą firmy nie odprowadzały należnego podatku VAT. Podawały też nieprawdę w deklaracjach i oświadczeniach podatkowych oraz wystawiały lewe faktury VAT. Jak szacuje CBŚP, w ten sposób przestępcy wyłudzili ponad 37 mln zł.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych zabezpieczona została dokumentacja, która teraz jest poddawana dokładnej analizie.

Obejrzyj: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

CBŚP zajęto też gotówkę, samochody, maszyn oraz ruchomości o łącznej wartości około miliona złotych. Podczas śledztwa policja dodatkowo wskazała prokuratorom do zabezpieczenia mienie należącego do podejrzanych oraz przeniesione na inne osoby o łącznej wartości ok. 64 mln zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cbŚp, karuzela vat, vat, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2020

tkmWyłudzili ponad 37 mln zł. z podatku VAT? Przecież to urzędy skarbowe im wypłaciły! To urzędników trzeba aresztować! Nie słyszałem żeby powieszono … Czytaj całość

22-06-2020

vetoA jak się do tego ma 70 milionów Sasina ( przypomnę: karty wyborcze )?

22-06-2020

jurekale sensacja!!! a ponoć PiS uszczelnił vat,ale nie zdfołał uszczelnić wydatków Sasina na wybory majowe,nie uszczelnił 50 ml na maseczki od brata … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (65)