Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyłudzili ponad 37 mln zł. z podatku VAT. CBŚP rozpracowało grupę

65
Podziel się:

Przestępcy działali na przestrzeni kilku lat. Machinacjami, tworząc kolejne podmioty gospodarcze, wyłudzali VAT. W sumie skarb państwa mógł stracić ponad 37 mln zł.

CBŚP zatrzymało 9 osób, z czego dwie aresztowano.
CBŚP zatrzymało 9 osób, z czego dwie aresztowano. (CBŚP)
bEsqFXdx

CBŚP zatrzymało 9 osób, z czego dwie aresztowano. W sumie w sprawie podejrzanych jest więcej osób. Policja mówi o 13, ale nie wyklucza rozszerzenie tego grona.

Według śledczych między rokiem 2009 a 2013, współdziałające ze sobą firmy nie odprowadzały należnego podatku VAT. Podawały też nieprawdę w deklaracjach i oświadczeniach podatkowych oraz wystawiały lewe faktury VAT. Jak szacuje CBŚP, w ten sposób przestępcy wyłudzili ponad 37 mln zł.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych zabezpieczona została dokumentacja, która teraz jest poddawana dokładnej analizie.

bEsqFXdz
Zobacz także: Obejrzyj: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

CBŚP zajęto też gotówkę, samochody, maszyn oraz ruchomości o łącznej wartości około miliona złotych. Podczas śledztwa policja dodatkowo wskazała prokuratorom do zabezpieczenia mienie należącego do podejrzanych oraz przeniesione na inne osoby o łącznej wartości ok. 64 mln zł.

bEsqFXdF

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsqFXea
KOMENTARZE
(65)
Exwooke
rok temu
Z artykuku wynika że nie wyłudzili tylko nie zapłacili Vat-u. Nagłówek na zlecenie partii zapewne. Zresztą dlaczego zajęli mienie na 64 mln jak nie zapłacili 30 mln ? 🤔
Robcio
rok temu
Od roku dobra zmiana nic nie mówi o swoich sukcesach w walce z watowskimi gangsterami. Nie wynika to że skromności ale z bezradności. W porównaniu z 2015 rokiem wysokość nie ściągniętego VAT zwiększyła się o 400 procent
oburzeni Pola...
rok temu
a PISLAMI PRZESTEPCA. SPRZRNIEWIETZYŁ. 70 MLN zł!!!!! i NIC!!!!!!????????!!!!
bEsqFXeb
lupa
rok temu
W "świetle prawa" nie takie przekrety mają miejsce
Krzysztof
rok temu
70 mln Sasina, 2 mld na TVP, 200 mln dla Rydzyka, miliony na podkomisję Antoniego, setki milionów - Konkordat itd a nie ma na szpitale, Domy Dziecka czy DPS-y
...
Następna strona