Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Wyższe podatki dla zagranicznych firm? Przeciw są najbiedniejsi. Ciekawe wyniki badania

7
Podziel się:

Ponad 40 proc. Polaków chce, żeby zagraniczne firmy płaciły wyższe podatki. Najczęściej takiego zdania są osoby, które zarabiają ponad 9 tys. zł netto. Najmniej osób popierających takie rozwiązanie jest wśród osób zarabiających tysiąc zł netto.

Wyższe podatki dla zagranicznych firm? Przeciw są najbiedniejsi. Ciekawe wyniki badania
Ponad 40 proc. Polaków chce wyższych podatków płaconych przez zagraniczne firmy (Adobe Stock, bzyxx)

Z badań UCE Research wynika, że 44 proc. Polaków chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce. Aż 73,1 proc. uważa, że więcej powinny płacić wszystkie obce firmy, a 20,8 proc. wskazało na firmy spoza UE.

Inaczej uważaj 31,1 proc. Polaków, a 20,2 proc. ankietowanych nie ma zdania. 4,2 proc. badanych stwierdziła, że nie interesuje się tym zagadnieniem podatkowym.

- Fakt, że prawie połowa Polaków jest za tym, żeby zagraniczne firmy płaciły wyższe podatki niż rodzime przedsiębiorstwa, po części może wynikać z patriotyzmu konsumenckiego – komentuje badanie główny analityk UCE Research Krzysztof Zych.

Zobacz także: Pracodawcy chcą wiedzy o szczepieniach. "To potrzebne, by zaplanować biznes, ale i ochronić pracowników"

Zdaniem Zycha badani nie chcą uprzywilejowania zagranicznych inwestorów, wolą, aby naszym przedsiębiorcom było łatwiej. Z badania wynika, że za podniesieniem podatków dla zagranicznych firm są przede wszystkim osoby osiągające dochody powyżej 9 tys. zł netto miesięcznie (53,9 proc. wskazań). Najrzadziej opowiadają się za tym Polacy zarabiający mniej niż tysiąc zł miesięcznie – 35,1 proc.

Z badania wynika, że zwolennicy wyższych podatków dla zagranicznych firm najczęściej żyją w miastach liczących 50-99 tys. mieszkańców (49,7 proc.), w miastach od 200 tys. 499 tys. ludności (48,5 proc.). Wśród mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości do 5 tys. za wyższym opodatkowanie zagranicznych firm opowiada się po 40,5 proc. mieszkańców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
ANALITYK
rok temu
KAMORA ZNAD WISLY Z POLANDU ZROBI GIGA RAILAND AMEN
Polskie reali...
rok temu
Wyższe podatki dla firm to wyższe ceny w sklepach. Firmy przeżucą wszystko na klientów bo nikt nie będzie chciał być stratny. Tak czy inaczej Polska nigdy nie będzie krajem jak NIEMCY bo oni na to nie pozwolą a i mentalność Polaków pozostawia duuuużo do życzenia. Polska była, jest i będzie krajem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu dla towarów z zagranicy. Pisanie o dobrobycie i o równości w UE to tylko marzenia które nie mają racji bytu w kraju nad Wisłą.
Ewa
rok temu
Szanowni państwo, zagraniczne firmy wogóle nie płacą podatków w Polsce, tak prowadzą działalność, że wykazują najczęściej straty albo na skutek odpowiednich przepisów unikają ich płacenia! To nie jest kwestia obciążenia tych firm wyższymi podatkami, tylko żeby te firmy zaczęły je wogóle płacić! Podam przykład, firma produkcyjna z sąsiedniego kraju, działa w specjalnej strefie lub nie działa w strefie ale wykazuje ciągle straty, więc i tak nie płaci CITu, na dodatek kupuje materiały produkcyjne w Polsce ale wyroby gotowe sprzedaje do UE i cały VAT naliczony ma jeszcze zwracany, a koszty pracy są trzy albo czterokrotnie niższe niż w rodzimym kraju. Te firmy prowadzą interesy życia w Polsce, a co z wielkimi koncernami z za morza? Ale najlepiej złupić własny naród, taki jest polski rząd ...
Kruk
rok temu
A premier szczęśliwy z kolejnej fabryki Pepsi w Polsce. A podatki znów popłyną do Ameryki. Hipokryzja
looooool
rok temu
"badani nie chcą uprzywilejowania zagranicznych inwestorów, wolą, aby naszym przedsiębiorcom było łatwiej" - że co? póki co to wygląda tak, że rząd mówi że nam ułatwi a korporacjom zwiększy podatek, a kończy się tak że my płacimy większe podatki, a korporacje dostają ulgi, ziemie i dotacje