Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Nie ma zgody w rządzie. Jarosław Gowin przeciwny pomysłom PiS

74
Podziel się:

Jarosław Gowin liczy na porozumienie z PiS w sprawie zmian w podatkach w ramach Polskiego Ładu. Wicepremier uważa, że nowe regulacje podatkowe odbiją się na milionach Polaków, ale nie tych najbogatszych.

Nie ma zgody w rządzie. Jarosław Gowin przeciwny pomysłom PiS
Jarosław Gowin nie zgadza się na pomysły podatkowe PiS (Adobe Stock, Radek Pietruszka)
bECsWqKZ

Jarosław Gowin kolejny raz podkreślił swoje obiekcje dotyczące pomysłów podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

- Doskonale znam zasady Polskiego Ładu i w ogromnej większości popieram. Natomiast rzeczywiście jest trwająca różnica zdań, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe – powiedział wicepremier i szef MRPiT.

Gowin tłumaczył w Polsat News, że pomysły podatkowe PiS wcale nie będą obciążać najbogatszych, a dotkną za to ”miliony ciężko pracujących Polaków”.

bECsWqLb

- Dzięki propozycji Porozumienia, mojej własnej, jeśli chodzi o osoby zatrudnione na umowę o pracę, nie będzie płacił wyższych podatków nikt, kto zarabia do 13 tys. zł brutto i to jest rozwiązanie, które my akceptujemy – mówił Jarosław Gowin w Polsacie.

Zobacz także: Budowa dróg. Polska rozkopana. Kiedy kierowcy pojadą nowymi trasami?

Według Gowina w przypadku propozycji PiS wyższe obciążenie fiskalne zaczynałoby się już od 6 tys. zł.

bECsWqLh

- To uderzałoby już nawet nie w małe firmy, nie mówiąc o średnich. To uderzałoby w firmy mikro. Mam nadzieję, że dojdziemy do kompromisu – podsumował Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsWqLC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(74)
Swert223
2 miesiące temu
Nie zgody społeczeństwa na nowy ład także. Najpierw wcześniejsze wybory. Niech wtedy PiS ogłosi swój program podwyżki podatków.
ciekawe
2 miesiące temu
Oby tylko nie był wewnętrznie przeciw, a potulnie zagłosuje za jak to się już zdarzało ... No i pis ma w zanadrzu sprzedawczyków od Kukiza, części Konfederacji no i liczy na populistów z lewicy ...
tak i siak
2 miesiące temu
INFLACJA PLUS, NEPOTYZM PLUS, KORYTO PLUS... PODATKI PLUS, dużo nowych niskich podatków, transfer od pracujących do niepracujących bo musi być na 17-naste emerytury bo przecież od emerytur państwa rosną na potęgę... DODRUK ZŁOTÓWEK PLUS (w 2020 już 143 mld a to nie jest ostatnie słowo)
bECsWqLD
Glik
2 miesiące temu
Premier jeździ po Polsce i promuje ład. Jeśli byłby korzystny dla Polaków nic nie musiałby promować
Waldek
2 miesiące temu
A czy nie pora najechać na Warszawę i zrobić wielki protest?
...
Następna strona