Trwa ładowanie...
bDJYiXvV

Notowania

Zjednoczona Prawica – Wszystkie wiadomości

62
12.02.2021 19:33

JAROSŁAW GOWIN
 / 
Podatek od reklamy. Porozumienie Jarosława Gowina nie poprze projektu w obecnym brzmieniu

Wiele wskazuje na to, że projekt ustawy wprowadzający podatek od mediów trafi do kosza. Oświadczenie zarządu Porozumienia Jarosława Gowina - koalicjanta PiS - wskazuje, że partia ta nie poprze projektu w obecnym brzmieniu. Gowin ze swoim stronnictwem kilkukrotnie sprzeciwił się PiS-owi, m.in. w kwestii limitu 30-krotności składek na ZUS.

68
13.01.2021 16:09

EPIDEMIA
 / 
Rządowe obostrzenia. Poseł Zjednoczonej Prawicy: zupełnie tego nie rozumiem

Aktywność na świeżym powietrzu powinna zostać przywrócona? - Zgadzam się z tym. Nasza udawana walka z covidem, mówię udawana, bo myśmy nie przygotowali właściwych narzędzi, nie wyciągamy wniosków z przypadków państw, które świetnie sobie dały radę, więc działamy dość chaotycznie. Przebywanie na wolnym powietrzu - trudno się tu zarazić, po co my to blokujemy? Główne miejsca zakażeń to pomieszczenia zamknięte. Po co my to wszystko wyczyniamy? Zupełnie tego nie rozumiem - powiedział w programie "Newsroom" Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ, obecnie poseł Porozumienia. - Nie przygotowaliśmy systemu testowania, który byłby na tyle wydolny, żebyśmy wiedzieli, co dzieje się z tą epidemią. Nie mamy żadnego rozeznania, jaki jest stan przechorowania społeczeństwa - dodał.

2
16.12.2020 10:05

ZJEDNOCZONA PRAWICA
 / 
Tarcia w koalicji. Gowin nie chce stawiać Ziobrze ultimatum

- Nie widzę żadnego powodu, by Solidarnej Polsce stawiać ultimatum przed sejmowym głosowaniem ws. funduszu odbudowy – powiedział Jarosław Gowin. Zapytany został o to, czy należy koalicjantowi stawiać warunek: głosownie za ratyfikacją ustaleń z Brukseli lub wyjście z koalicji.

13
15.12.2020 9:54

RZĄD
 / 
Polacy są za przyspieszonymi wyborami, gdyby Ziobro opuścił rząd

Jeśli Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska opuszczą rząd, Polacy chcieliby przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Tak chce niemal połowa z nas.

250
12.12.2020 7:30

OPŁATY
 / 
Podatek od smartfona. "Ustawa musi wejść w życie"

Jeszcze w grudniu do parlamentu trafi ustawa o statusie artysty zawodowego. Choć idea słuszna, to wprowadza opłatę reprograficzną, czyli tak naprawdę parapodatek od smartfona, laptopa, tabletu czy telewizora. Tymczasem aż 74 proc. Polaków nie chce tej opłaty.

bDJYiXvX
5
11.12.2020 21:08

BUDŻET UE
 / 
Gowin: nie rozumiałem wołań weto albo śmierć. Ale Ziobro ma do nich prawo

- To sprawy drugorzędne, najważniejsze jest, że premier przywiózł z Brukseli prawie 800 mld zł – mówił wicepremier Jarosław Gowin, pytany o najbliższą przyszłość koalicji rządowej. Podkreślił też, że przedterminowe wybory nie byłyby dobre dla Polski.

56
08.12.2020 9:53

MEDIA
 / 
Orlen przejmuje Polska Press. Soboń: czysty biznes

Nie o przekaz i przychylność kolejnych mediów do obozu Zjednoczonej Prawicy a o "czysty biznes" chodzi - zapewnia minister Artur Soboń, komentując przejęcie wydawnictwa Polska Press przez Orlen.

7
02.12.2020 15:13

ZJEDNOCZONA PRAWICA
 / 
Unia Europejska. Co dalej z polsko-węgierskim vetem?

Spór na linii Unia Europejska - Polska i Węgry nabiera rumieńców. Przez ponad 16 lat obecności Polski w Unii Europejskiej nad Wisłę przelano blisko 189 mld euro z budżetu UE. Dalsze wpływy na rzecz Polski stoją jednak pod dużym znakiem zapytania.

5
29.09.2020 10:11

RZĄD
 / 
Kuzyn Kaczyńskiego: "Donald Tusk do pięt Jarkowi nie dorasta"

Kaczyński to "genialny strateg". - Donald Tusk do pięt Jarkowi nie dorasta - mówi w rozmowie z "SE" kuzyn prezesa PiS Jan Maria Tomaszewski, zdaniem którego PJK może rządzić do 120 lat.

bDJYiXwd
8
29.09.2020 6:20

RZĄD
 / 
Jarosław Gowin wróci do rządu. Głosował, ale się nie cieszył. Kilka razy jednak postawił na swoim

Według informacji płynących z obozu Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin ma wrócić do rządu. Polityk - wbrew nazwie partii, na której czele stoi - nie raz był już na kursie kolizyjnym z obozem Zjednoczonej Prawicy. Dr hab. Jarosław Flis w rozmowie z money.pl wskazuje jednak, że Gowinowi, mimo głosów sprzeciwu polityków PiS, udało się przeforsować m.in. reformę szkolnictwa wyższego.

38
24.09.2020 13:32

PIS
 / 
Jarosław Kaczyński w rządzie? Terlecki: wszystko na to wskazuje. Sprawdziliśmy, ile może zarobić prezes PiS

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie - zapowiedział w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Ponieważ prezes Prawa i Sprawiedliwości łączyłby mandat poselski z funkcją w rządzie, jego pensja by wzrosła.

7
21.09.2020 13:24

RZĄD
 / 
Rozłam w rządzie. Ziobro: Zjednoczona Prawica powinna trwać. Ku chwale ojczyzny

Władze PiS negocjują z koalicjantami z Zjednoczonej Prawicy kształt rządu po jego rekonstrukcji. Brak porozumienia oznaczał będzie rząd mniejszościowy i w konsekwencji przyspieszone wybory. - Nasza koalicja to dobro, powinna trwać, by Polakom żyło się lepiej - stwierdził Zbigniew Ziobro.

325
18.09.2020 15:03

GOSPODARKA
 / 
Rozłam w rządzie. Prof. Dudek: Emilewicz wybrała, wiąże przyszłość z Morawieckim

Koalicyjne nieposłuszeństwo wiele kosztuje w oczach Jarosława Kaczyńskiego - przekonują się o tym właśnie posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia. Nocne głosowanie rozpaliło prawicę i pokazało, jaki kurs obrała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

bDJYiXwe
107
18.09.2020 10:09

RZĄD
 / 
Koalicja rządząca wisi na włosku. Kto może stracić stanowisko?

Pięciu ministrów i kilkunastu wiceministrów może stracić stanowiska, jeśli koalicja rządząca się rozpadnie. A taki scenariusz coraz głośniej przejawia się w wypowiedziach z klubu PiS oraz okolic rządowych. Zagrożeni ministrowie nabrali jednak wody w usta.

40
02.09.2020 12:02

REKONSTRUKCJA RZĄDU
 / 
Rozłam w Zjednoczonej Prawicy? Człowiek Ziobry komentuje

Według byłego szefa MSZ Jacka Czaputowicza lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro jest skonfliktowany z innymi ministrami. Czy to oznacza, że przy okazji rekonstrukcji rządu możemy się spodziewać rozwodu SP z obozem rządzącym? - Absolutnie, na nic takiego się nie zanosi. To prywatna opinia pana Czaputowicza i tego się trzymajmy. Ma on prawo do prywatnych opinii jako były już minister - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, członek Solidarnej Polski. Jak dodał, na razie trwają rozmowy na temat kształtu rządu po rekonstrukcji. - Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły - wyjaśnił.

232
28.08.2020 17:00

MEDIA
 / 
USA przeciw dekoncentracji mediów. Mosbacher: "ograniczy to wolność słowa"

"Pluralizm w polskich mediach już istnieje" - pisze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Przestrzega PiS, że wprowadzenie tzw. dekoncentracji mediów w praktyce będzie cenzurą i ograniczy zaufanie inwestorów międzynarodowych do spółek zlokalizowanych nad Wisłą.

299
03.08.2020 15:03

ZJEDNOCZONA PRAWICA
 / 
Spór o 500+ w rządzie. Ziobro zabrał głos

Najpierw ostra krytyka ze strony Beaty Szydło, teraz swoje dorzuca Zbigniew Ziobro. Lider Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości odniósł się do pomysłu, by 500+ wypłacać w formie elektronicznego bonu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku bonu turystycznego.

16
04.05.2020 8:37

JACEK SASIN
 / 
Wybory 2020. Jacek Sasin: nie wyobrażam sobie, żeby Porozumienie zagłosowało przeciwko

- Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica mamy w Sejmie 235 posłów. Nie chcę absolutnie dywagować, że będą posłowie, którzy zagłosują inaczej niż klub. Jeżeli jednak będą, to będzie to oznaczać, że ich obecność w Zjednoczonej Prawicy w tym momencie się kończy - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Radiu Zet.