Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Zmiany w akcyzie. Ważna informacja dla właścicieli kamperów

228
Podziel się:

W życie wchodzą przepisy ustawy o podatku akcyzowym. Zmiana rodzaju zarejestrowanego pojazdu na samochód osobowy np. kempingowy będzie obciążona podatkiem.

Zmiany w akcyzie. Ważna informacja dla właścicieli kamperów
Kamper (Wikimedia Commons, JWh/CC BY-SA 3.0 lu/Wikimedia)

Z dniem 1 lipca 2021 r. wchodzą w życie nowe przepisy, które wprowadzają opodatkowanie zmiany rodzaju zarejestrowanego pojazdu na samochód osobowy.

Przepis przejściowy przesuwa na 1 lipca 2022 roku termin powstania obowiązku podatkowego z tytułu zmiany rodzaju pojazdu na samochód osobowy, w tym – samochód kempingowy, która nastąpi w okresie od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku - informuje resort finansów.

Zobacz także: Skąd rekordowa inflacja? Ekspert uspokaja

"Oznacza to, że dopiero od 1 lipca 2022 roku podatnicy będą mieć obowiązek złożenia deklaracji uproszczonej oraz obliczenia i zapłaty akcyzy od samochodów, w przypadku których nastąpiła zmiana rodzaju pojazdu na samochód osobowy w okresie od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku" - czytamy w komunikacie.

Opodatkowaniu podlegać będzie też zakup lub posiadanie samochodu osobowego niezarejestrowanego na terytorium kraju w przypadku, jeżeli nie można ustalić podmiotu, który dokonał tych opłat, lub w wyniku kontroli np. podatkowej nie ustalono, że podatek akcyzowy został zapłacony.

Nowe przepisy wprowadzają także obowiązek uzyskania dokumentu potwierdzającego brak obowiązku zapłaty akcyzy przy rejestracji samochodów ciężarowych oraz specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(228)
podatnik
3 lata temu
kiedy PODATKI od domków na działakch , wszyscy płaca podatki za wszystko i tu nalezy płacic !
Riko78
3 lata temu
Największe złodziejstwo to podatek Belki. Człowiek chce oszczędzać na lokacie i za to jest karany. Ryzykuje na giełdzie, to samo. Jakim prawem odbiera mi się 19% za udaną inwestycję? Skoro mam płacić podatek za udaną ryzykowną inwestycję, to dlaczego nie mogę odliczyć w PIT od innego dochodu tej ewentualnej straty z tej inwestycji? Kali ukraść krowę, to dobrze, Kalemu ukraść to źle.
ciekawy ekono...
3 lata temu
kiedy podatek od oddychania?
P Y T A N I E
3 lata temu
kiedy podatek od tych domków wybudowanych na działkach ?
Koko
3 lata temu
Zastanawiam się aby zrzec się obywatelstwa takie mam prawo bo mogę Żyjemy w czasach okrutnych a państwo tylko doi z ludzi kasę ( świat to nie tylko Polska czy Europa ) plan rządzących tym światem jest okrutny dla nas,pandemia to początek ich planu i czeka nas więcej niespodzianek.
...
Następna strona