Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w podatku VAT. Od 1 lipca będzie obowiązywała nowa matryca. - Nowa matryca to uproszczenie podatku VAT, podzieliliśmy poszczególne towary na grupy, co ułatwi przedsiębiorcom nakładanie odpowiednich stawek - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister finansów Tadeusz Kościński. - Większość stawek na towary podstawowej potrzeby obniżyliśmy. Konsumenci zyskają, jednak nie tylko będzie taniej, ale też będą ujednolicone stawki. Mamy nadzieję, że rynek zadziała, niektóre sklepy zapowiedziały, że obniżą ceny. Miejmy nadzieję, że inne sklepy też to zrobią - dodał.

podatki
vat
4
Podziel się:
KOMENTARZE
(4)
xyz
4 lata temu
Będzie taniej ? A skąd to minister wie ? Taniej dla kogo ? A może wyższy zysk dla handlowców ? Na cenę towaru w sklepach składa się nie tylko wysokość stawki VAT ale np. marża .
Marian
4 lata temu
Tak będzie taniej ale nie zmienia sie zasad gry w czasie jej trwania.Takie zmiany stawek vat powinny byc wprowadzane zawsze z poczatkiem roku ponieważ wprowadza to wielki bałagan w księgowości,i pewnie własnie o to chodzi żeby zrobić bajzel.
niki
4 lata temu
W żadne słowo nie wierzę mafii pis kłamstwo na kłamstwie i ciągle kiełbasa wyborcza,a potem śruba dokręcona i podwyżki ZUS,VAT
Eni
4 lata temu
Nooo, wszystko cacy, tylko dlaczego jakoś nie wierzę ministrowi.