Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokuratorzy od KNF. Wcześniej zajmowali się aferami, mafią paliwową i... Państwem Islamskim

102
Podziel się:

Sprawa KNF trafiła do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, ulubionej jednostki ministra Ziobry, jak podkreślają media. Zajmują się nią doświadczeni śledczy, którzy wcześniej rozbijali mafię paliwową i badali sprawę Marokańczyka, który miał być powiązany z ISIS.

Afera KNF wybuchła po opublikowaniu przez Leszka Czarneckiego taśm z rozmowy z byłym szefem KNF Markiem Chrzanowskim
Afera KNF wybuchła po opublikowaniu przez Leszka Czarneckiego taśm z rozmowy z byłym szefem KNF Markiem Chrzanowskim (Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEDnghJx

Pierwszym prokuratorem, który zajmuje się aferą KNF, jest Tomasz Tadla, o czym informowała już Wirtualna Polska. Drugim, według "Gazety Wyborczej", jest Paweł Leks. Obaj pracują w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej w Katowicach. Dziennik podkreśla, że to "ulubiona jednostka" prokuratora generalnego, czyli ministra Ziobry.

- Pokuratorzy od lat specjalizują się w sprawach gospodarczych - informuje gazeta. Tomasz Tadla pojawiał się już publicznie w mediach w związku ze śledztwem. Mniej znany opinii publicznej jest natomiast drugi śledczy. Kim jest Paweł Leks?

Zobacz także: "Zwietrzyliście polityczną krew? ". Arłukowicz: Skończy się na zmianach w rządzie. Zobacz wideo:
bEDnghJz

"Prokurator Leks specjalizował się w rozbijaniu gangów zajmujących się handlem lewym paliwem, fikcyjnym obrotem stalą wyłudzających podatki VAT. Tropił też przepływ pieniędzy pochodzących z przestępstw" - czytamy w "GW".

Okazuje się jednak, że Leks zajmował się także Państwem Islamskim. - Dwa lata temu zajął się sprawą 28-letniego Marokańczyka Mourada T. Mężczyzna podawał się za uchodźcę z ogarniętej wojną Syrii. Został w końcu oskarżony przez prokuratora Leksa o udział w związku przestępczym o charakterze zbrojnym znanym jako Państwo Islamskie ISIS. To była pierwsza taka sprawa w Polsce - informuje dziennik.

bEDnghJF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDnghKa
KOMENTARZE
(102)
Daria
3 lata temu
Afera końska - czyli brak afery. Durnie z PO, PSL i Nowoczesnej - i tak nie uciekniecie przed rozliczeniem
Gacia
3 lata temu
Tadla to ta od Kreta?
Koledzy koleg...
3 lata temu
A czyli kolesie Zero mają coś wyjaśnić :))) To będzie kabaret - połowę dowodów zniszczą, a druga zaginie. Jedno wielkie bezprawie.
bEDnghKb
bolek
3 lata temu
a co słychać w sprawie urodzin Adolfa opłaconych przez TVN może niemiecki POrtal WP ma wiadomości z pierwszej ręki ?
Glapa
3 lata temu
Jaka Afera? 40 baniek to każdy pisowiec na zakupy wydaje w niechandlujące niedziele.
...
Następna strona