Notowania

Prokuratorzy od KNF. Wcześniej zajmowali się aferami, mafią paliwową i... Państwem Islamskim

Sprawa KNF trafiła do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, ulubionej jednostki ministra Ziobry, jak podkreślają media. Zajmują się nią doświadczeni śledczy, którzy wcześniej rozbijali mafię paliwową i badali sprawę Marokańczyka, który miał być powiązany z ISIS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Afera KNF wybuchła po opublikowaniu przez Leszka Czarneckiego taśm z rozmowy z byłym szefem KNF Markiem Chrzanowskim

Pierwszym prokuratorem, który zajmuje się aferą KNF, jest Tomasz Tadla, o czym informowała już Wirtualna Polska. Drugim, według "Gazety Wyborczej", jest Paweł Leks. Obaj pracują w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej w Katowicach. Dziennik podkreśla, że to "ulubiona jednostka" prokuratora generalnego, czyli ministra Ziobry.

- Pokuratorzy od lat specjalizują się w sprawach gospodarczych - informuje gazeta. Tomasz Tadla pojawiał się już publicznie w mediach w związku ze śledztwem. Mniej znany opinii publicznej jest natomiast drugi śledczy. Kim jest Paweł Leks?

*"Zwietrzyliście polityczną krew? ". Arłukowicz: Skończy się na zmianach w rządzie. Zobacz wideo: *

"Prokurator Leks specjalizował się w rozbijaniu gangów zajmujących się handlem lewym paliwem, fikcyjnym obrotem stalą wyłudzających podatki VAT. Tropił też przepływ pieniędzy pochodzących z przestępstw" - czytamy w "GW".

Okazuje się jednak, że Leks zajmował się także Państwem Islamskim. - Dwa lata temu zajął się sprawą 28-letniego Marokańczyka Mourada T. Mężczyzna podawał się za uchodźcę z ogarniętej wojną Syrii. Został w końcu oskarżony przez prokuratora Leksa o udział w związku przestępczym o charakterze zbrojnym znanym jako Państwo Islamskie ISIS. To była pierwsza taka sprawa w Polsce - informuje dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, prokuratura krajowa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

adwokat diabłano i po "" aferze "" , która była tylko w końskiej głowie ,,,,,,

21-11-2018

polakno jakże mi brakowało słowa "" afera "" w tytule artykułu ,,, no i jest !!! jest kolejna "" afera "" w brukowcu wupe ,,,,

21-11-2018

jano to pompujemy ............ afera , afera , afera ,, i dalej pompujemy o czymś czego nie było , tak robią brukowce

Rozwiń komentarze (102)