Notowania

Afera KNF. Na taśmach Chrzanowski mówi o możliwości nacjonalizacji pieniędzy z PPK

Prezydent Andrzej Duda podpisze w poniedziałek ustawę o pracowniczych planach kapitałowych (PPK). Taśmy Czarneckiego rzucają jednak cień na nowy program emerytalny PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/ Bartosz KRUPA)
W poniedziałek prezydent podpisze ustawę o PPK.

W poniedziałek prezydent ma podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Dziś mija bowiem termin konstytucyjny 21 dni.

Jak mówił w wywiadzie dla money.pl PPK - oprócz dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego dla obywatela – PPK stworzą nowe koło zamachowe dla polskiej gospodarki. Program skierowany jest do 11 mln polskich pracowników.

Jednak afera KNF i nagrania Leszka Czarneckiego rzucają cień na nowy program emerytalny PiS – pisze "Gazeta Wyborcza". Na taśmie, która trafiła do katowickiej prokuratury, szef Komisji Marek Chrzanowski mówi o możliwości nacjonalizacji pieniędzy z pracowniczych planów kapitałowych.

W dostępnych stenogramach z rozmów między bankierem, a przewodniczącym KNF pada słowo „znacjonalizować' w kontekście PPK. Leszczek Czarnecki mówiąc o podatkach i pieniądzach do budżetu zaznacza: „Moje doświadczenie uczy, że jak politycy wprowadzili jakiś podatek to...”.

Nie dokańcza, bowiem Chrzanowski wtrąca „Tak samo z PPK i wszystkim to wszystko zostanie.” I dodaje „Znacjonalizuje, ale, ale...”. „Parę miliardów w budżecie, jest tyle świetnych pomysłów na ich wydanie” – dokańcza za niego Czarnecki. Szef KNF podsumowuje „Tak, 4 miliardy piechotą nie chodzi”.

Prezes PFR: Plany Kapitałowe to szansa na większe emerytury. "Krytykom dedykuję piosenkę pt. Skłamałam":

Te słowa niepokoją prawników. Marcin Wojewódka, radca prawny, pytany przez "Gazetę Wyborczą" o tę kwestię podkreśla: To oznacza zamach na święte prawo własności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury Polaków, afera knf, ppk, emerytury, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2018

właściciel polisyCzarnecki to chyba jeden z największych krętaczy. A jak naciągał ludzi na polisolokaty to już łaskawie nie pamięta? A na kredyty frankowe? A te całe … Czytaj całość

19-11-2018

kasy!!!PiS zaczyna działać jak pewien gruby biznesmen z Torunia, tylko na wiekszą skalę.

19-11-2018

obywatelNo złodziejstwo w Polsce było, jest i będzie. Każdy chce Nas zrobić na kasę i to jest straszne.

Rozwiń komentarze (175)