Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Afera KNF. Na taśmach Chrzanowski mówi o możliwości nacjonalizacji pieniędzy z PPK

175
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda podpisze w poniedziałek ustawę o pracowniczych planach kapitałowych (PPK). Taśmy Czarneckiego rzucają jednak cień na nowy program emerytalny PiS.

W poniedziałek prezydent podpisze ustawę o PPK.
W poniedziałek prezydent podpisze ustawę o PPK. (East News/ Bartosz KRUPA)

W poniedziałek prezydent ma podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Dziś mija bowiem termin konstytucyjny 21 dni.

Jak mówił w wywiadzie dla money.pl PPK - oprócz dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego dla obywatela – PPK stworzą nowe koło zamachowe dla polskiej gospodarki. Program skierowany jest do 11 mln polskich pracowników.

Jednak afera KNF i nagrania Leszka Czarneckiego rzucają cień na nowy program emerytalny PiS – pisze "Gazeta Wyborcza". Na taśmie, która trafiła do katowickiej prokuratury, szef Komisji Marek Chrzanowski mówi o możliwości nacjonalizacji pieniędzy z pracowniczych planów kapitałowych.

W dostępnych stenogramach z rozmów między bankierem, a przewodniczącym KNF pada słowo „znacjonalizować' w kontekście PPK. Leszczek Czarnecki mówiąc o podatkach i pieniądzach do budżetu zaznacza: „Moje doświadczenie uczy, że jak politycy wprowadzili jakiś podatek to...”.

Nie dokańcza, bowiem Chrzanowski wtrąca „Tak samo z PPK i wszystkim to wszystko zostanie.” I dodaje „Znacjonalizuje, ale, ale...”. „Parę miliardów w budżecie, jest tyle świetnych pomysłów na ich wydanie” – dokańcza za niego Czarnecki. Szef KNF podsumowuje „Tak, 4 miliardy piechotą nie chodzi”.

Zobacz także: Prezes PFR: Plany Kapitałowe to szansa na większe emerytury. "Krytykom dedykuję piosenkę pt. Skłamałam":

Te słowa niepokoją prawników. Marcin Wojewódka, radca prawny, pytany przez "Gazetę Wyborczą" o tę kwestię podkreśla: To oznacza zamach na święte prawo własności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(175)
ale
3 lata temu
PiS nie będzie rządził wiecznie a kasa na emeryturę i ewentualne wcześniejsze wydatki się przyda!
noik
3 lata temu
i w sumie to może i dobrze że takie stwierdzenie padło na tych taśmach, teraz już wiadomo że PPK nie znacjonalizują bo to potwierdziłoby że to co się znalazło na taśmach to prawda i plan tego rządu
daria
3 lata temu
Prezydent podpisał tę ustawę i uważam, że jest to spory sukces i ogromna szansa dla milionów Polaków na późniejsze lata. W krajach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii ten system się przyjął i odniósł spory sukces, oby było też tak u nas
WW
4 lata temu
A może coś o długu publicznym, tak cicho się zrobiło. Ciekawe, jakie jest nasze zadłużenie?
lubiępopis
4 lata temu
Najśmieszniejsze,że sami sobie tych złodziei wybieramy i cieszymy się jak ładnie nas okradają.
...
Następna strona