Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera knf
16.11.2018 19:16

Rzecznik koordynatora służb wydał oświadczenie. "Służby nie podejmowały próby zatrzymania Czarneckiego"

Służby specjalne nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego – informuje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, komentując doniesienia medialne, że próbę takiego zatrzymania podjęła ABW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/STANISLAW KOWALCZUK)
Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych dementuje doniesienia ws. akcji ABW

Służby specjalne nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego – informuje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, komentując doniesienia medialne, że próbę takiego zatrzymania podjęła ABW.

O tym, że funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mieli próbować zatrzymać biznesmena Leszka Czarneckiego poinformowała "Gazeta Finansowa".

Do akcji miało dojść 9 listopada, gdy posłowie PiS przepchnęli w Sejmie nowelizację ustawy o bankach, która ma nadać Komisji Nadzoru Finansowego uprawnienia do nakazania przejęcia jednego banku przez inny. Było to niespełna 48 godzin po złożeniu w prokuraturze zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego.

W tej sprawie specjalne oświadczenie wydał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

„W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi informuję, że służby specjalne podległe ministrowi koordynatorowi nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego. Publikacje w tej sprawie są nieprawdziwe. Informuję także, że wobec braku zaistnienia powyższego faktu nie toczy się żadne postępowanie w sprawie wycieku informacji z ABW dotyczących rzekomej próby zatrzymania Leszka Czarneckiego” – napisał Stanisław Żaryn.

Wcześniej o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy mec. Romana Giertycha, pełnomocnika Leszka Czarneckiego.

- Jeśli to prawda, byłby to niesłychany skandal przecieku z prokuratury mającego na celu ochronę wobec byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział nam Giertych.

- Aż nie chce się wierzyć, że mogło przyjść komuś do głowy tak instrumentalnie używać organów wymiaru sprawiedliwości do próby ochrony skorumpowanych przestępców – dodał mec. Roman Giertych w rozmowie z money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tylko w money.pl - p.o. szefa KNF: „Najbliższy plan to wzmocnienie Komisji”

Tagi: afera knf, abw, służby specjalne, leszek czarnecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

SigwaldLewacy podają takie informacje jak ta ze zlotu nazistów za pieniądze lewackiego TVN

16-11-2018

EwaNie wierzę pisowcom.

16-11-2018

prawda inaczejKto ma prostować te bzdury które wy tu pokazujecie na tym obiektywnym portalu. Gdzie rzetelność , obiektywizm ,prawda.....

Rozwiń komentarze (85)