Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ABW chciało zatrzymać Czarneckiego? Giertych dla money.pl: "Jeśli to prawda, to skandal"

293
Podziel się

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mieli próbować zatrzymać biznesmena Leszka Czarneckiego - podaje "Gazeta Finansowa".- Jeśli to prawda, to niesłychany skandal - komentuje pełnomocnik biznesmena mec. Roman Giertych.

Według mediów ABW miało próbować zatrzymać Czarneckiego
Według mediów ABW miało próbować zatrzymać Czarneckiego (PIOTR ZAJAC/REPORTER)
bDznCFkR

Do akcji miało dojść 9 listopada, gdy posłowie PiS przepchnęli w Sejmie nowelizację ustawy o bankach, która ma nadać Komisji Nadzoru Finansowego uprawnienia do nakazania przejęcia jednego banku przez inny – twierdzi "Gazeta Finansowa". Było to niespełna 48 godzin po złożeniu w prokuraturze zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego.

Jak informuje "GF", powołując się na informatorów, Czarneckiemu chciano postawić zarzut braku nadzoru nad Idea Bankiem. Agenci chcieli przedstawić mu zarzuty i wypuścić do domu.

bDznCFkT

– Polecenie zatrzymania przyszło nagle. Dziś wygląda to tak, jakby w ten sposób chciano osłabić wydźwięk nagrania rozmowy Czarneckiego z szefem KNF – powiedział informator "GF" z ABW.

Jak się jednak okazało, funkcjonariusze ABW w limuzynie Czarneckiego znaleźli tylko telefony komórkowe. ABW miała pod przykryciem ulokować oficera w stopniu majora wśród bliskich współpracowników Czarneckiego.

W rozmowie z money.pl mec. Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego stwierdził, że jeśli to prawda, to mamy do czynienia z niesłychanym skandalem.

- Byłby to niesłychany skandal przecieku z prokuratury mającego na celu ochronę wobec byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział nam Giertych.

bDznCFkZ

- Aż nie chce się wierzyć, że mogło przyjść komuś do głowy tak instrumentalnie używać organów wymiaru sprawiedliwości do próby ochrony skorumpowanych przestępców – dodał mec. Roman Giertych w rozmowie z money.pl.

W ABW - według "GF" wszczęto postępowanie mające na celu ustalenie źródła wycieku informacji o planowanym zatrzymaniu.

Poprosiliśmy ABW o komentarz w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.

bDznCFla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Minister przedsiębiorczości komentuje aferę KNF. "Wypadek przy pracy"
bDznCFlu
KOMENTARZE
(293)
berserker
2 lata temu
Kompromitacja PiS.
Aurelia
2 lata temu
Ale bagno... Ludzie czy Wy jeszcze komuś z tych mord wierzycie... Gorzej jak za komuny
user5
2 lata temu
A ludzie dalej nic nie rozumieją, że pętla się im zaciska na gardle i za chwilę mogą żyć w kraju komunistycznym
bDznCFlv
Jak
2 lata temu
Potem przyjdą po nas, jak za Stalina powód się znajdzie
banda złodzie...
2 lata temu
Jeśli to prawda to to jest mafia. I żadne pisowskie trole tego nie zaszczekaja. Wykopać tych złodziei na księżyc Dziś chcieli ukraść jemu, zobacz czy ciebie już nie okradli
...
Następna strona