Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera KNF: Nowe taśmy Czarneckiego w poniedziałek. Giertych złoży je prokuraturze

Pełnomocnik Leszka Czarneckiego ujawni kolejne nagrania z afery KNF. Roman Giertych w poniedziałek zdemaskuje "plan Zdzisława Sokala". Poinformował o tym na Facebooku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

"W poniedziałek złożę w prokuraturze nagranie rozmowy Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zrobione w lipcu br. Marek Chrzanowski wiedział już wówczas, że jego oferta korupcyjna została odrzucona. Przeszedł więc do realizacji jak to nazwał "planu Zdzisława"" - poinformował mec. Giertych.

Jak wyjaśnia pełnomocnik Leszka Czarneckiego na taśmie słychać, a na nagraniu wideo widać,, jak przedstawiciele urzędu państwowego "bez żenady" potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę.

"Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A. ,a oni wykorzystując fakt, że takie naciski zostały zrobione przedstawiają z otwartym cynizmem swój zamiar podejmowania takich decyzji, które doprowadzą do tego przejęcia." - pisze Giertych na swoim profilu.

"Ciekawostką jest, że Marek Chrzanowski jest tak pewien swego, że zapewnia L. Czarneckiego, że nikt go do końca trzyletniej kadencji nie może odwołać. Nawet premier. W moim przekonaniu drugie zawiadomienie które przedstawiłem jest znacznie poważniejsze niż "zwykła" korupcja w wykonaniu szefa KNF" - zaznacza Giertych.

Roman Giertych zwraca uwagę, iż w świetle deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy o pełnym poparciu dla działań swojego przedstawiciela w KNF, należy sprawdzić, czy w tzw. aferze KNF chodziło o realizację "planu o charakterze polityczno-gospodarczym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, knf, taśmy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-11-2018

mafia rzadzi polskanormalnie myslacy czlowiek juz od 2017 roku wiedzial, ze sprawa Czarnecki i jego grupa kapiotalowa stanowia sole w oku pisowskiego gangu!!! Prosze mi … Czytaj całość

17-11-2018

PolakPiS = PO niezłe cwaniaki, wstyd na cały świat, że mamy tak skorumpowane towarzystwo polityczne, które niczym Don Corleone wykorzystuje regulatora KNF … Czytaj całość

17-11-2018

piadai takie właśnie działania państwa wskazują na prawdziwy stan polskiej gospodarki - zbliża się wielka padaka

Rozwiń komentarze (17)