Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Afera KNF: Nowe taśmy Czarneckiego w poniedziałek. Giertych złoży je prokuraturze

17
Podziel się:

Pełnomocnik Leszka Czarneckiego ujawni kolejne nagrania z afery KNF. Roman Giertych w poniedziałek zdemaskuje "plan Zdzisława Sokala". Poinformował o tym na Facebooku.

Afera KNF: Nowe taśmy Czarneckiego w poniedziałek. Giertych złoży je prokuraturze
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

"W poniedziałek złożę w prokuraturze nagranie rozmowy Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zrobione w lipcu br. Marek Chrzanowski wiedział już wówczas, że jego oferta korupcyjna została odrzucona. Przeszedł więc do realizacji jak to nazwał "planu Zdzisława"" - poinformował mec. Giertych.

Jak wyjaśnia pełnomocnik Leszka Czarneckiego na taśmie słychać, a na nagraniu wideo widać,, jak przedstawiciele urzędu państwowego "bez żenady" potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę.

"Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A. ,a oni wykorzystując fakt, że takie naciski zostały zrobione przedstawiają z otwartym cynizmem swój zamiar podejmowania takich decyzji, które doprowadzą do tego przejęcia." - pisze Giertych na swoim profilu.

"Ciekawostką jest, że Marek Chrzanowski jest tak pewien swego, że zapewnia L. Czarneckiego, że nikt go do końca trzyletniej kadencji nie może odwołać. Nawet premier. W moim przekonaniu drugie zawiadomienie które przedstawiłem jest znacznie poważniejsze niż "zwykła" korupcja w wykonaniu szefa KNF" - zaznacza Giertych.

Roman Giertych zwraca uwagę, iż w świetle deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy o pełnym poparciu dla działań swojego przedstawiciela w KNF, należy sprawdzić, czy w tzw. aferze KNF chodziło o realizację "planu o charakterze polityczno-gospodarczym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Qwe
4 lata temu
Czy podsłuchi byli legalni?
bb
4 lata temu
ludzie powinni wpłacać kasę i nie dać się zastraszać, Kto najlepiej zna prawo bankowe-SPECJALISTA OD BANKÓW PRYWATNYCH. Teraz zniszczyć prywatne banki i zostawić pańswowe, przecież o to chodzi!!!
J24
4 lata temu
TW plus GW jakaś karteczka której nie ma - wszystko to jest wielce naciągane !!
Stach
4 lata temu
Ja bym w takim banku pieniędzy nie trzymał > Co puszcza farbę o klientach .
Gdzie te dowo...
4 lata temu
Dla mnie to uderzenie w Rząd i Prezydenta RP. Jednym słowem POlityka. Wcale o KNF tu nie chodzi