Notowania

afera knf
04.12.2018 19:15

Mec. Kowalczyk wykonywał zlecenia dla KNF, ale Komisja to ukrywa

Mec. Grzegorz Kowalczyk, jeden z bohaterów Afery KNF pracował bezpośrednio dla Komisji Nadzoru Finansowego - ustalił Onet. Zlecenia dla niego nie widnieją jednak w żadnym wykazie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(zrzut ekranu TVN24)
Zlecenia dla Kowalczyka nie widnieją jednak w żadnym wykazie.

Mecenas Grzegorz Kowalczyk jest jednym z bohaterów rozmowy byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Ch. z milionerem Leszkiem Czarneckim. Jak ustalił Onet, Kowalczyk pracował bezpośrednio dla Komisji, ale nie widnieje w żadnym wykazie.

Portal dotarł do kopii opinii prawnej sporządzonej przez mec. Kowalczyka dla KNF w październiku 2017 r. W wykazie umów zawartych przez Komisję z 2017 r. nie ma jednak ani słowa o tym zamówieniu.

Kowalczyk to prawnik, którego aresztowany niedawno były szef KNF Marek Ch. polecał do pracy w banku Getin Noble Bank Leszka Czarneckiego.

Jak się okazało, Grzegorz Kowalczyk nie tylko otrzymywał propozycje pracy dzięki rekomendacji szefa KNF, ale też zarabiał bezpośrednio na zleceniach Komisji.

Zobacz też: Piotr Misiło o KNF: tak, uważam, że to afera PiS. Zapraszam do złożenia pozwu

Kopia sporządzonej przez niego opinii prawnej z 4 października 2017 r. dotyczy projektu umowy najmu powierzchni biurowej przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przy ul. Pięknej w Warszawie.

Grzegorz Kowalczyk na kilku stronach analizuje propozycję umowy, która przewidywała wynajęcie przez Komisję biur na dziesięć lat i wyposażenie ich przez właściciela budynku "pod klucz".

Prawnik wskazuje na luki w umowie i sugeruje korektę kilku zapisów – ustalił Onet. Nie było to jedyne zlecenie realizowane przez mec. Grzegorza Kowalczyka dla KNF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, grzegorz kowalczyk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

@@@@@@@@@@@@@Największa afera KNF PIS-u nabiera rumieńców. Nosił wilk razy kilka poniesli i wilka ha,ha,ha Lapać złodziejaAmber/ krzyczy najwiekszy złodziej KNF, … Czytaj całość

04-12-2018

MavJak wybory tuż tuż to dojna zmiana będzie żreć z koryta aż do udławienia bo wiedzą, że jeszczectylko kilka miesięcy.

04-12-2018

CBZa chwilę oczywiście się okaże, że ma dobre serduszko i nie brał za to wynagrodzenia, dlatego nie ewidencjonowano tych umów...

Rozwiń komentarze (113)