Notowania

afera knf
30.11.2018 14:58

Petru interweniuje w Kancelarii Premiera

- Podjąłem dziś interwencję poselską w KPRM. Afera KNF zaczęła się w Kancelarii Premiera - napisał w piątek po południu na Twitterze Ryszard Petru. Przewodniczący koła poselskiego Teraz! domaga się odpowiedzi od premiera Morawieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Szymański)
Ryszard Petru chce wyjaśnień od premiera. Złożył w tej sprawie wniosek w KPRM

- Podjąłem dziś interwencję poselską w KPRM. Afera KNF zaczęła się w Kancelarii Premiera - poinformował w piątek po południu Ryszard Petru. Przewodniczący koła poselskiego Teraz! domaga się odpowiedzi od premiera Morawieckiego m. in. w kwestii kontaktów szefa rządu z Markiem Chrzanowskim.

Interwencją Petru pochwalił się w mediach społecznościowych. Jak wyglądała interwencja? Polityk po prostu złożył wniosek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na Twitterze zamieścił treść dokumentu złożonego w KPRM.

Czego polityk domaga się od premiera? Po pierwsze, listy wszystkich spotkań premiera Morawieckiego oraz jego poprzedniczki Beaty Szydło z Markiem Chrzanowskim. Do tego notatek, stenogramów i innych materiałów, sporządzonych w trakcie takich spotkań. Co więcej, Petru chce również uzyskać dostęp do notatek ze spotkań premiera z prezesem NBP i szefem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Od początku kadencji.

Na tym nie koniec. Petru domaga się również informacji na temat tego, jak premier sprawował nadzór nad KNF. I to zarówno w okresie, gdy rządem kierował Mateusz Morawiecki, jak i w czasach, gdy na jego czele stała Beata Szydło.

Kancelaria Premiera ma również na wniosek byłego polityka Nowoczesnej przedstawić kryteria, którymi kierowano się przy wyborze Marka Chrzanowskiego na stanowisko przewodniczącego KNF.

Ryszard Petru był w piątek gościem w programie Money. To się liczy. Oto, co miał do powiedzenia w sprawie afery KNF

Petru chce również informacji na temat prac legislacyjnych nad ustawą o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz postępowania Prokuratury oraz CBA w trakcie tzw. afery KNF.

Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora daje organom administracji rządowej 14 dni na załatwienie sprawy. Ryszard Petru chce otrzymać odpowiedź na wszystkie zadane pytania szybciej, bo w ciągu 7 dni. Czyli do końca przyszłego tygodnia.

Tagi: afera knf, petru, interwencja, knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2018

obywatelka RPpan Peru w ZSRR mieszkał w czasie, gdy jego rodzice GRU się wysługiwali i pan Peru swoją firmę miał w budynku ambasady Korei Północne w Warszawie, … Czytaj całość

30-11-2018

kkkkPetru się czegoś domaga???? hahahahha!!!

30-11-2018

takie faktyjuż oczywiste jest, że SBecki kapuś Czarnecki swój biznes zrujnował i teraz głupich szuka, którzy uwierzą, że to nie jego wina, a błazen Giertuch łże … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)