Notowania

afera knf
28.11.2018 10:34

Polacy wypłacili sporo pieniędzy z kont w Getin Noble Bank

W wyniku prasowych publikacji Getin Noble Bank odnotował wzmożone wypływy środków ulokowanych w banku - poinformował bank w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Tupungato)

aktualizacja 12:26

Jak czytamy, w związku z publikacjami w mediach, które pojawiły się 13 listopada br., wokół sytuacji banku powstał szum medialny, który wywołał niepewność wśród klientów i inwestorów. W wyniku tego notowania akcji banku uległy znacznej przecenie i fluktuacji oraz odnotowano wzmożone wypływy środków ulokowanych w banku.

- Źródła zaistniałej sytuacji nie były związane z działalnością operacyjną Banku, lecz były uwarunkowane przez czynniki zewnętrzne niezależne od banku. Bank na bieżąco realizuje zlecenia klientów, a wykonywane przez Bank operacje przebiegają sprawnie – dodano w komunikacie.

- Ten odpływ już wrócił od dwóch dni do poziomu standardowego, który notowaliśmy wcześniej. Bank ma ustabilizowaną działalność operacyjną, operacje są na takim poziomie, jak wcześniej - powiedział członek zarządu Marcin Romanowski podczas konferencji prasowej w środę.

- Odpływy wróciły do normalnych poziomów, takich, które były przed tym całym zamieszaniem - potwierdził prezes Artur Klimczak.

Getin podał, że na dzień zatwierdzenia sprawozdania finansowego do publikacji nie mógł dokonać oszacowania wpływu całej sytuacji na przyszłe wyniki i sytuację finansową, jak również na realizację zaktualizowanego programu postępowania naprawczego i planu ochrony kapitału.

W połowie listopada Gazeta Wyborcza napisała, że Leszek Czarnecki zawiadomił prokuraturę o złożeniu mu przez przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego propozycji korupcyjnej w zamian między innymi za przychylność regulatora dla procesu restrukturyzacji Getin Noble Banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, getin bank, wiadomości, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2018

AleksanderJestem pewien, że była to nagonka na banki Czarneckiego. A media tylko podgrzewają tę niezdrową atmosferę wokół instytucji tego Pana. Nie ma co … Czytaj całość

28-11-2018

MarjannWyłacajcie Nie dajcie cwaniakom i oszustom obracac waszymi pieniedzy ! To oszukancze konsorcjum musi pasc !

28-11-2018

jasioJa też swoje zabrałem bo przez takie gierki bardzo bogatych i wpływowych ,,biznesmenów'' zawsze tracą normalni niewinni ludzie żeby oni mogli zyskać

Rozwiń komentarze (40)