Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Prokuratura chce aresztu dla Marka Ch.

184
Podziel się:

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego usłyszał już zarzuty korupcyjne. Ale to nie koniec jego kłopotów.

Marek Ch. był szefem Komisji Nadzoru Finansowego.
Marek Ch. był szefem Komisji Nadzoru Finansowego. (Mariusz Gaczynski/East News)
bFeSpoyJ

Po przesłuchaniu Marka Ch. prokuratura zdecydowała się wystąpić do sądu o areszt dla byłego urzędnika. Działanie śledczych ma związek z tzw. aferą KNF. W połowie listopada „Gazeta Wyborcza” opublikowała nagrania zrobione przez biznesmena Leszka Czarneckiego.

Według biznesmena, Ch. proponował mu spokój dla jego banków w zamian za 40 mln zł łapówki.

Zobacz także: Afera KNF. Czy Leszek Czarnecki może chcieć odszkodowania?
bFeSpoyL

Prokuratura chce dla Marka Ch. dwóch miesięcy aresztu. Ten nie zgadza się z zarzutami stawianymi mu przez prokuraturę.

We wtorek prokuratura przerwała przesłuchanie Marka Ch. dopiero po godzinie 22 i kontynuowała je w środę. Jego wtorkowe zeznania zajmują 35 stron.

Marek Ch. miał we wtorek usłyszeć zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę. Na razie jest to informacja od jego obrońcy Radosława Baszuka, prokuratura oficjalnie jej nie potwierdziła.

bFeSpoyR

Za zarzucany czyn grozi za od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Obrońca byłego szefa KNF poinformował w środę przed wznowieniem przesłuchania, że Ch. nie przyznaje się do winy.

Marek Ch. został we wtorek zatrzymany przez CBA i doprowadzony do prokuratury w Katowicach. Podstawą zatrzymania była ekspertyza nośników dostarczonych przez Leszka Czarneckiego, której dokonało ABW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeSpozm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(184)
Zbynek
3 lata temu
Zostawcie pisowcy tego oseska w spokoju, sami idźcie z otwartą przyłbicą zmierzyć się z odpowiedzialnością za ten numer z KNF tchórze! Kaczyński,Morawiecki,Glapiński, Ziobro i Duda odpowiecie za swoje grzech i złodziejstwo, za to że wpieprzyliście tego dzieciaka w kanał z premedytacją. Oczywiście że nie można tłumaczyć oseska, ale on w was wierzył jak w Boga i był gotów nawet obcią.......ć diabłówi w imię dobrej zmiany. Podłość szaleńcy!
tudzieciizony...
3 lata temu
Za 1 rozmowę telefoniczną TO JUŹ TRZEBA SIĘ ODWOŁAĆ. TO CZARNECKI LECH JEST SB. SB nie przestrzega prawa, łamie prawa człowieka i torturuje ludzi. MOJA MAMA NA EFLU zmarła nawet....... TAK ŻE WIECZNY SAMOLOT JUŹ WIDZI PO WORT TREY CENTER???????
Xx
3 lata temu
Teraz to sie moga pocałować. Zalezna pusowska sluzba dała czas na posprzątać biuro. Zapytacie dlaczego?
bFeSpozn
Artur S Detmo...
3 lata temu
Rozmaitej barwy elyciarzy tak naprawdę nie interesuje los szarych ludzi, co wielokrotnie udowadniali, memłając przy tym obłudnie, iż jest na odwrót.
Na samą myśl
3 lata temu
już tyłek boli.
...
Następna strona