Notowania

Rada Polityki Pieniężnej popiera prezesa NBP

RPP daje glejt Głapińskiemu. Akceptujemy działania prezesa w sprawie sektora bankowego - oświadczyli jej członkowie w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Bukala/REPORTER)
RPP to organ NBP, którego zadaniem jest m.in. ustalanie wysokości stóp procentowych

Stanowisko zostało podane do wiadomości publicznej po dzisiejszym posiedzeniu Rady. "Rada Polityki Pieniężnej zapoznała się z informacja na temat aktualnej sytuacji w sektorze bankowym i zaakceptowała dotychczasowe działania Prezesa NBP i Zarządu NBP" – czytamy w dokumencie.

RPP to organ NBP, którego zadaniem jest m.in. ustalanie wysokości stóp procentowych. Jej przewodniczącym jest nie kto inny tylko Adam Glapiński, obecny szef NBP. Oprócz niego w organie zasada jeszcze dziewięciu innych członków. Ich powoływaniem zajmują się prezydent, Sejm i Senat.

Przyszły prezes NBP będzie miał trudniejsze zadanie? Wszystko przez szwajcarską walutę

Dzisiaj odbyło się także posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Tematem posiedzenia była sytuacja w bankach Leszka Czarneckiego – Getin Noble Bank oraz Idea Bank. W komunikacie mowa jest o „analizie” problemów związanych z ostatnimi wydarzeniami, tj. aferą KNF oraz wpisaniu Idei na listę ostrzeżeń przez Komisję.

Wcześniej w mediach pojawiła się informacją, że Narodowy Bank Polski postanowił o zwolnieniu Idei z obowiązku utrzymywania rezerwy obowiązkowej. Decyzja ma charakter tymczasowy – będzie obowiązywać od 18 listopada do 31 grudnia 2018 r.

Wcześniej Idea Bank została wpisana na listę ostrzeżeń przez Komisję Nadzoru Finansowego. W niedzielę wieczorem (18 listopada) przez kilka godzin obradowała Komisja Stabilności Finansowej. W jej posiedzeniu brali udział przedstawiciele NBP, Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przedmiotem obrad była sytuacja banków Leszka Czarneckiego – Getin Noble Bank SA oraz właśnie Idei. Po wybuchu afery KNF znacznie straciły one na wartości. Na posiedzeniu pojawili się przedstawiciele obydwu banków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, narodowy bank polski, rada polityki pienięznej, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2018

Precz z cenzura internetu, psyTygodniowe dokonania kunia romana: getinoble -61% getin holding -52% idea -41% a później będzie płakał, jak to pisowski rząd zdeptał biznesy ernesta.

20-11-2018

EkonNo cóż klika miałaby się nie wspierać !?

20-11-2018

Valdemortjak mówią Amerykanie - scratch my back, I'll skratch yours - po polsku ręka rękę myje. PIS umoczone po same uszy

Rozwiń komentarze (10)