Notowania

Szef kancelarii prezydenta: Sokal nie musiał mieć zgody premiera

- Zdzisław Sokal to osobisty przedstawiciel prezydenta w KNF, nie musiał mieć kontrasygnaty premiera - mówi Krzysztof Szczerski. Wcześniej pojawiały się głosy, że jeden z bohaterów afery KNF mógł do Komisji trafić z naruszeniem Konstytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)
- To, co było określane jako "plan Zdzisława", wynika z dyrektyw UE - mówi Szczerski

- Zdzisław Sokal to osobisty przedstawiciel prezydenta w KNF, nie musiał mieć kontrasygnaty premiera - mówi Krzysztof Szczerski. Wcześniej pojawiały się głosy, że jeden z bohaterów afery KNF mógł do Komisji trafić z naruszeniem konstytucji.

- Sprawa jest już wyjaśniona. Tego typu powołanie także w przeszłości było dokonywane bez kontrasygnaty, bo jest to osobisty przedstawiciel prezydenta. Trudno żeby ktoś opiniował dodatkowo osobę, która ma reprezentować prezydenta, a nie wszystkie organy władzy - mówił w rozmowie w RMF FM Krzysztof Szczerski, szef kancelarii prezydenta Dudy.

Zobacz też: Prezydent Duda o nagraniu rozmowy szefa KNF z Leszkiem Czarneckim. "Jest kwestia autentyczności"

- Jeśli ktoś uważa, że powinno być inaczej, to powinien zmienić przepisy w tej sprawie - dodał prezydencki minister.

Szczerski powiedział, że dla prezydenta "najważniejszy jest interes zwykłych obywateli, którzy mają pieniądze w bankach" i Zdzisław Sokal miał to gwarantować. - W związku z powyższym prezydent ma pełne zaufanie do pana Zdzisława Sokala - zaznaczył. Szef kancelarii odniósł się też do słynnego "planu Zdzisława".

- To, co było opisywane jako plan, który przedstawiał Zdzisław Sokal wynika wprost z dyrektyw Unii Europejskiej - powiedział Szczerski Robertowi Mazurkowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, knf, zdzisław sokal, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

Szczerski aż do bóluWszystko jasne. To prezydent chciał mieć bank za 1 zł.

21-11-2018

znowu SKANDALDla Polaków to żadna nowość że Duda ma Konstytucję za nic. On tworzy swoją - a na dodatek chce od nas akceptacji.

21-11-2018

Max z PogórzaW ciapkowie - pissiarni coraz głośniejsze ujadanie. Oj pogrąża się coraz bardziej dojna zmiana razem z Maliniakiem.

Rozwiń komentarze (32)