Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Uspokajająca konferencja KSF. Pieniądze klientów są bezpieczne

4
Podziel się:

- To nie są informacje publiczne, które możemy podawać na konferencji prasowej. Możemy zapewnić, że zobowiązania są regulowane, w przypadku obydwu banków - powiedziała finansów Teresa Czerwińska na pytanie, czy klienci zabierają pieniądze z Getin Noble Banku oraz Idea Banku.

Konferencja po nocnym posiedzeniu KSF
Konferencja po nocnym posiedzeniu KSF (Money.pl)

*- *To nie są informacje publiczne, które możemy podawać na konferencji prasowej. Możemy zapewnić, że zobowiązania są regulowane, w przypadku obydwu banków - powiedziała finansów Teresa Czerwińska na pytanie, czy klienci zabierają pieniądze z Getin Noble Banku oraz Idea Banku.

Informacje o nocnym spotkaniu Komitetu Stabilności Finansowej oraz komunikat wydany w środku nocy wywołał wrażenie, że sytuacja na rynku może być niestabilna. Przewodnicząca posiedzeniu minister finansów Teresa Czerwińska na porannej konferencji prasowej powtórzyła w zasadzie treść komunikatu i zapewniła, że system jest stabilny, a bankiLeszka Czarneckiego regulują wszystkie swoje zobowiązania wobec klientów bez żadnych opóźnień. - Sytuacja jest pod kontrolą, jest monitorowana – dodała.

Szefowa resortu finansów tłumaczyła również, że zwołała nocne posiedzenie zgodnie z przysługującymi jej prerogatywami w związku z "szumem medialnym" i zapewniła, że nie widzi w tym nic nadzwyczajnego, gdyż "jeśli zajdzie taka potrzeba, Komitet będzie spotykał się codziennie”.

- Powstał szum medialny wobec pewnych problemów. Polski system bankowy jest stabilny i bezpieczny. System instytucjonalny zapewnia taką stabilność. Wszystko jest na bieżąco sprawdzane i monitorowane – wtórował jej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Przyznał jednak, że „stworzono gotowość” uruchomienia wsparcia płynnościowego.

Zobacz także: Zobacz też: P.o. prezesa KNF o planowanych działaniach

Po raz pierwszy od wybuchu afery głos publicznie zabrał także prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zdzisław Sokal. Przypomniał, że wszystkie depozyty klientów banków do kwoty 100 tys. euro są bezpieczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Obywatel K.
6 lat temu
Cała Polska z was się śmieję katoliccy wy złodzieje.
uuubbb
6 lat temu
juz zabrałam swoje grosze bo wiadomo ,że jak coś to ci wielcy dostaną swoje a z małymi to nikt nie bedzie rozmawiał bo i o czym ??????????
Krak
6 lat temu
Pod rządami dojnej zmiany pisobolszewickiej pieniądze są bezpieczne tylko w firmie skarpetabank. O czym nie wiedzą tego nie ukradną.
Deponent
6 lat temu
Ciułacze wycofują w pośpiechu lokaty od depozytariuszy dając wyraz zaufaniu do systemu bankowego którego stabilność i bezpieczeństwo podkreśla nagłe nocne zwołanie speckomisji. Pamiętacie tę scenę z Leslie Nielsenem na tle epickiego pożaru machającym rękami i powtarzającym, że nie ma nic do oglądania i nic się nie wydarzyło?