Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Firmy wiedzą o nas dużo, a to niebezpieczne. Dziś nie mamy już jednak wyjścia

0
Podziel się:

- Nowe technologie podnoszą komfort życia, ale w rękach osób, które chcą zrobić z nich zły użytek, stwarzają również dla nich takie możliwości - przestrzega w rozmowie z money.pl Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric.

Firmy wiedzą o nas dużo, a to niebezpieczne. Dziś nie mamy już jednak wyjścia
(Money.pl)
bEKPNEOJ

Czy firmy i instytucje gromadzą o nas zbyt wiele danych? Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric, z którym money.pl rozmawiał podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy uważa, że alternatywy nie ma.

- Nowe technologie podnoszą komfort życia, ale w rękach osób, które chcą zrobić z nich zły użytek, stwarzają również dla nich takie możliwości - przyznaje Łukaszewski. - Na przykład inteligentny licznik energii dobierze profil użytkownika do odpowiedniej taryfy, ale ktoś wie też dzięki tym danym, kiedy nie ma nas w domu.

bEKPNEOL

Zdaniem szefa Schneider Electric nie ma już jednak dla tego stanu alternatywy. Konieczność udostępniania danych na swój temat to wymóg cywilizacyjny.

- Oczywiście, są regulacje prawne, które pozwalają nie zgodzić się na używanie przez firmy naszych danych osobowych do innych celów, niż ich podstawowa działalność, ale najważniejsza jest świadomość, co i komu się udostępnia - podkreśla Jacek Łukaszewski. - A wiele informacji upubliczniamy sami. Choćby na portalach społecznościowych.

Więcej w materiale wideo.

bEKPNEPm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)