Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Interaktywna telewizja to archaizm. Zobacz, jakie pomysły ma nowy prezes nc+

0
Podziel się:

- Plany mam bardzo jasno sprecyzowane - mówi w pierwszym wywiadzie po nominacji Manuel Rougeron. W rozmowie z money.pl ujawnia, jak będzie wyglądała platforma cyfrowa pod jego kierownictwem i przewiduje, w jakim kierunku pójdzie rozwój telewizji w najbliższej przyszłości.

Interaktywna telewizja to archaizm. Zobacz, jakie pomysły ma nowy prezes nc+
(Money.pl)

Manuel Rougeron prezesem nc+ został 8 września. Wcześniej przez dwa lata pracował jako wiceprezes do spraw programowych. Portal money.pl jako pierwszy zapytał nowego szefa platformy cyfrowej, na jakie zmiany powinno przygotować się 2,1 miliona subskrybentów. Rougeron odpowiada, że chce postawić na nowe technologie.

- Jestem zwolennikiem koncepcji ATAWAD, czyli "zawsze, wszędzie, na dowolnym urządzeniu". To światowy trend, wynikający z rozwoju szybkiego internetu, rosnącej popularności smartfonów i tabletów - tłumaczy w rozmowie z money.pl. - Przyszłość to też nie sama interaktywność, ale danie ludziom możliwości wpływania na oglądane treści.

Nowy prezes nc+ jest przekonany, że rosnąca liczba osób, które rezygnują z posiadania telewizora (dziś nie ma go w jednym na 25 polskich domów) nie oznacza kłopotów dla platformy cyfrowej. Wymusi za to opracowanie rozwiązań, które pozwolą dotrzeć do nich w inny, nowy sposób.

- Internet to narzędzie, które pozwoli przekraczać kolejne granice. Będziemy w nc+ wykorzystywać go na znacznie większą skalę - mówi Rougeron. - Jak choćby dostęp dla naszych użytkowników do 17 kanałów w formie streamingu i tysięcy już wyemitowanych programów w ramach catch-up TV.

Pomysłem na przyciągnięcie nowych widzów ma być też mocna oferta produkcji polskich oraz programy kategorii premium, bez emisji reklam.

Więcej w materiale wideo.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)