Notowania

Odszkodowania za straty wyrządzone przez foki. 4 mln euro do rozdania

- Wprowadziliśmy już rozwiązanie ustawowe za szkody, które czynią foki. Wszyscy rybacy mogą występować do KOWR-u o płatności z tytułu strat - powiedział w rozmowie z money.pl minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcin Joachim Grzegorczyk/cc/wikimedia)

- Wprowadziliśmy już rozwiązanie ustawowe, które umożliwiają wypłacanie odszkodowań za szkody wyrządzone przez foki. Rybacy mogą występować o płatności z tytułu strat - powiedział w rozmowie z money.pl minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

O tym, że resort gospodarki morskiej dysponuje 4 mln euro, które może wypłacić rybakom za szkody wyrządzone przez zwierzęta chronione, informowaliśmy już wcześniej.Choć pieniądze leżały w resorcie, nikt się po nie zgłosił przed ponad rok.

Obecnie środki przekazano Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa (dawnej ARiMR - red.) i mogą być wypłacone już w tym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka morska, foki, krynica 2018, wiadomości, wideo, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2018

prawda Sfokom trzeba zapłacić a nie rybakom -rybacy wypieprzać z morza zostawić foki i ryby w spokoju bo mają prawo żyć i prawo do życia, które wy dla … Czytaj całość

09-09-2018

DionizosZa co jeszcze będą płacić??? Za zbyt duże fale? Niech każdy rybak nie usmierca narybku i młodych ryb to kolejne pokolenie będzie miało co jeść. Rybak … Czytaj całość

09-09-2018

RybakAle co, trzeba taką fokę złapać i udowodnić, że to ona wyżarła ryby czy co?

Rozwiń komentarze (6)