Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Lis
Marcin Lis
|

Agencja Rozwoju Przemysłu idzie po MŚP. Ma dla nich przynajmniej 200 mln zł

0
Podziel się:

- W 2019 r. na ten cel planujemy około 200 mln zł (…), ale będziemy reagowali na konkretne potrzeby i środki mogą być większe - powiedział o nowej ofercie ARP skierowanej do małych i średnich firm dyrektor zarządzający Agencji Rozwoju Przemysłu Konrad Trzonkowski.

Agencja Rozwoju Przemysłu idzie po MŚP. Ma dla nich przynajmniej 200 mln zł
(Money.pl./Krzystof Olszewski)

- W 2019 r. na ten cel planujemy około 200 mln zł (...), ale będziemy reagowali na konkretne potrzeby i środki mogą być większe - powiedział o nowej ofercie ARP skierowanej do małych i średnich firm dyrektor zarządzający Agencji Rozwoju Przemysłu Konrad Trzonkowski.

Przez lata misją Agencji Rozwoju Przemysłu było finansowanie potrzeb największych polskich przedsiębiorstw. Niejednokrotnie pogrążonych w poważnych problemach, jak miało to miejsce choćby w przypadku stoczni. Od roku 2019 do oferty ARP trafią także produkty skierowane do znacznie mniejszych podmiotów.

- Docierają do nas sygnały, że również i sektor MŚP potrzebuje konkretnego wsparcia pozabankowego. Dlatego też zaczynamy weryfikować możliwości dotarcia do tych przedsiębiorstw i zaoferowania im produktu zbieżnego z potrzebami – powiedział w rozmowie z money.pl dyrektor zarządzający ARP Konrad Trzonkowski. W budżecie Agencji na przyszły rok znajdzie się około 200 mln zł, które będą mogły trafić właśnie do sektora MŚP. Jeśli potrzeby okażą się większe, przedstawiciel ARP nie wykluczył zwiększenia puli.

Oferta Agencji ma w swoim założeniu uzupełniać propozycję banków. - Jesteśmy bardziej elastyczni i możemy zaoferować bardziej liberalne warunki pożyczek, np. mniejszy udział własny w przypadku inwestycji. Możemy także zaoferować finansowanie na dłuższy okres i elastyczniej podejść do kwestia ryzyka - tłumaczył Trzonkowski. Zaznaczył jednak, że finansowanie musi mieć charakter komercyjny, a kluczem dla jego udzielenia będzie "ocena zdolności i właściwe zabezpieczenie"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)