Notowania

afera knf
15.11.2018 17:28

Paweł Borys: Przejęcie banku "za złotówkę" możliwe w świetle prawa

Przejęcie banku "za złotówkę" jest możliwe w świetle prawa europejskiego i polskiego - wskazuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, w rozmowie z money.pl przy okazji Kongresu 590.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka)
Przejęcie "za złotówkę" to jedno z narzędzi przymusowej restrukturyzacji - wskazuje szef Polskiego Funduszu Rozwoju

Jak mówił, będzie "troszeczkę bronił" prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który według nagrania rozmowy szefa KNF z Leszkiem Czarneckim miał sugerować przejęcia "za złotówkę" jednego z banków Czarneckiego.

Zobacz rozmowę z Pawłem Borysem

Borys przypomniał, że w 2014 r. Komisja Europejska przyjęła dyrektywę dotyczącą uporządkowanej restrukturyzacji banków i te przepisy zostały zaimplementowane także do polskiego prawa.

- W ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym jest cały rozdział o przymusowej restrukturyzacji banku. Jak wygląda przymusowa restrukturyzacji banku? To jest przejęcie "za złotówkę" przez inny bank, sprzedaż części przedsiębiorstwa w ramach odebrania licencji na prowadzenie takiej działalności - zaznaczył.

Według niego to, że BFG i KNF rozważają różne scenariusze, w tym przejęcie innych banków, jest sytuacją zupełnie normalną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, leszek czarnecki, paweł borys, pfr, przejęcie banku, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, kongres 590
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

ZbigProponuje temu Panu aby zamiast bezmyslnego paplania stworzył firmę, rozwijał ją następnie przez polowe życia a jak wpadnie w tarapaty to pojawi się u … Czytaj całość

15-11-2018

palnęło się głupotęto trzeba jej teraz bronić, ciemny lud i tak to kupi, przecież i tak tego nie rozumie - przynajmniej piso-ludek

15-11-2018

32wwwPrzecież to kradzież.

Rozwiń komentarze (18)