Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sport
27.11.2018 13:32

Totalizator Sportowy: każdego roku setki milionów złotych od LOTTO wspierają polski sport

Każdy kto gra w LOTTO może się czuć mecenasem polskiego sportu - zapewnia Aida Bella, rzecznik Totalizatora Sportowego, a także wielokrotna mistrzyni Polski w short tracku i medalistka Mistrzostw Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Aida Bella rzecznik Totalizatora Sportowego, a także była reprezentantka Polski w łyżwiarstwie szybkim

Aida Bella wyjaśnia, że Totalizator Sportowy przekazuje co roku setki milionów złotych na wsparcie sportu. Jak dodaje, do sportowców w całej Polsce trafia aż 19 groszy z każdej złotówki, którą wydajemy na gry LOTTO.

Zobacz co Aida Bella, rzecznik Totalizatora, mówi o współpracy firmy ze sportowcami

- Pieniądze zasilają budżet Ministerstwa Sportu i Turystyki, które to przeznacza te środki na budowę czy remonty obiektów sportowych. Korzystają z nich nie tylko sportowcy, ale też nasi gracze. Tak naprawdę każdy, kto gra w LOTTO może się czuć mecenasem polskiego sportu – mówi Aida Bella, która jest jednocześnie polską łyżwiarką szybką specjalizującą się w short tracku, wielokrotną mistrzynią Polski i brązową medalistką Mistrzostw Europy.

##Totalizator Sportowy przygotowuje olimpijczyków

Aida Bella wyjaśnia, że Totalizator Sportowy przekazuje też gigantyczne środki na sport nie tylko z tego co wydają gracze, ale również z własnego budżetu. Pieniądze te zasilają takie projekty, jak np. Szóstka z LOTTO.

Program wspiera działania sześciorga utalentowanych sportowców. Są to Patrycja Maliszewska (short track), Sebastian Kłosiński (łyżwiarstwo szybkie), a także Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann (wioślarska czwórka podwójna).

Współpraca z wioślarkami będzie trwała do rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, a z przedstawicielami short track'u i łyżwiarstwa szybkiego – do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Sportowcy otrzymają więc od Totalizatora Sportowego finansowanie, które da im możliwość realizowania najważniejszych celów sportowych i będzie znaczącą pomocą w szlifowaniu formy, a także w startach na kolejnych wydarzeniach sportowych.

##Ponad 700 milionów złotych wsparcia

- Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, pełnił i nadal pełni szczególną rolę w dziele wsparcia polskiego sportu. Wynika to z faktu, że działa na rzecz tej niezwykle ważnej społecznie dziedziny nieprzerwanie od ponad 60 lat, a ponadto przekazuje na ten cel kwoty liczone w miliardach złotych. Tylko w 2017 roku z tytułu dopłat do gier LOTTO odprowadziliśmy do Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ponad 744 mln zł – podsumowuje Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sport, gra w lotto, totalizator sportowy, szóstka w lotto, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, kongres 590
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-11-2018

Zna ktoś zwyciezcę?Znam typa który zbiera wszystkie przegrane kupony lotto.Ma tego całą szafę.Twierdzi że jak już się okaże że lotto to złodzieje,będa musieli mu oddać … Czytaj całość

27-11-2018

PawełNajwiększa mafia w polsce

27-11-2018

oloA kiedy złoci siatkarze otrzymają obiecane pieniądze przez premiera?19 groszy od złotówki to jeszcze musicie trochę poczekać aż te państwowe kasyno … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (40)